Speciális tenisz: Négy érem az EB-ről

2013. 11. 21.

Két arany-, egy ezüst és egy bronz érem a luxemburgi speciális tenisz Európa-bajnokságon.

Nagyszerű sikereket értek el speciális teniszezőink a november 14-18 között zajlott EURO TENNIS 2013 nevű értelmileg akadályozott emberek számára rendezett tenisz EB-n.

A verseny a divízionálással kezdődött, ahol a sportolókat egy super-tie-break lejátszásával sorolták be képességeikhez mért csoportokba (divíziókba).

A verseny csak ezután kezdődött, amelyen két napon át „meccseltek” a fiúk. A magyar delegáció 6 fős volt, amely 4 játékosból, 1 vezető edzőből és 1 delegáció vezetőből állt. A delegáció mellett további két magyar résztvevője is volt az eseménynek, hiszen Szávay Ágnes, a szeptemberben tenisz nagykövetté választott egykori világranglista 13. helyezett különleges meghívást kapott az Európai SO szövetségtől és a Luxemburgi szervezőktől.

Ági, Gilles Mullerrel, Claudine Schaul-lal és Anne Kremerrel együtt 3 napon át egy un. tenisz klinikát tartott a speciális sportolóknak, akik számára valószínűleg ez egy életre szóló élmény volt. A másik magyar Sebestyén Kata volt, akit januárban az Európai Speciális Olimpia Szövetség tenisz szakág vezetőjévé választottak. Feladata a verseny ellenőrzése, a szabályok betartatása volt, amelyben segítségére volt Jacques Radoux a luxemburgi Davis Cup csapat kapitánya is.

A sportszerű lebonyolítás kontrolálása mellett egy újdonság is bevezetésre került a szakág vezető által, hiszen először indulhattak SO teniszezők a play and stay módszer szabályai szerint megrendezett nemzetközi tenisz megmérettetésen, amelynek hatalmas sikere volt, hiszen a 110 résztvevőből több mint 70-en választották a piros, a narancs vagy a zöld pályákon való versenyzést.

A magyarok közül Marosvölgyi István zöld pályán ezüstérmet, Sándor László narancs pályán arany érmet, Juhász Attila szintén narancs pályán bronzérmet, Balogh Tibor pedig sárga pályán arany érmet szerzett.

A magyar delegáció még a hat hete házasodott hercegi párral is találkozott, ami azért is különleges volt, mert ez a rendezvény volt az első közös megjelenésük együtt, mint hercegi pár.

(Forrás: mtsztenisz.hu)