Sportfotósok a díjazottak között

2013. 01. 24.

Kiemelkedő teljesítményt nyújtottak az MTVA/MTI fotóriporterei a XXXI. Magyar Sajtófotó Pályázaton: 2 különdíjat, 4 első díjat és további 7 elismerést nyertek.

A Magyar Újságírók Országos Szövetsége által meghirdetett pályázaton 253 szerző összesen 7751 képpel indult. A pályázat eredményeit szerdán hirdették ki Budapesten.

Az MTVA/MTI munkatársai közül különdíjat nyert Komka Péter, aki - a tavalyi elismerés után újra - a megyékben dolgozó legjobb fotóriporter lett.

Első díjat nyert a sport egyedi kategóriában Illyés Tibor Risztov című felvételével.

A sport sorozat kategória legjobbja Kovács Tamás fotóriporter Berki Krisztián olimpiai bajnokról szóló képsorozata lett.

Emellett további hét díjat nyertek még az MTVA/MTI fotóriporterei.

A sport egyedi kategóriában második lett Komka Péter Bukás című képe,

a sport sorozatban ugyancsak második díjjal jutalmazták Kovács Tamás Vesztes csata című munkáját.

Harmadik díjjal jutalmazták a bulvár kategóriában Földi Imre Korongkeresők című fotója.

A sport támájú díjazottak listája

KÜLÖNDÍJAK
A megyékben dolgozó, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporter: Komka Péter (MTVA/MTI)

3. hely Földi Imre (MTVA/MTI): Korongkeresők

Földi Imre, az MTVA/MTI fotóriporterének Korongkeresők című képe, amely III. helyezést nyert a XXXI. Magyar Sajtófotó Pályázat bulvár, humor (egyedi) kategóriájában.

Kovács Tamás, az MTVA/MTI fotóriporterének képe a Vesztes csata című sorozatból, amely II. helyezést nyert a XXXI. Magyar Sajtófotó Pályázat 2012 sport (sorozat) kategóriájában.