Svéd győzelem maratonhajtásban, Lázár a negyedik helyről várja a folytatást

2013. 09. 29.

A svéd Tomas Eriksson nyerte a nyolcadik, izsáki négyesfogathajtó Európa-bajnokság szombati maratonhajtó számát.

A legjobb magyar, Lázár Zoltán ötödik lett, viszont összettben továbbra is a negyedik helyről várja a záró napi akadályhajtást. A legnépszerűbb versenyszámban, a maratonhajtásban tíz nemzet 35 négyesfogathajtója vett részt, köztük kilenc világbajnok hajtását láthatták a nézők. A címvédő Ijsbrand Chardonnak a 6-os akadályban javított pályatévesztése volt, így csak a 28. lett, az összetettben pedig a másodikról a 20-ik helyre esett vissza. A szombati napon a németek szerepeltek még jól, hiszen a svéd Tomas Eriksson mögött Michael Brauchle a második, Georg Von Steinpedig a harmadik helyen zárt. A magyar csapat másik két tagja közül Dobrovitz József a hetedik, ifj. Dobrovitz József a kilencedik lett.

Az összetett egyéni versenyben a holland Theo Timmerman áll az élen, a negyedik helyet elfoglaló Lázár Zoltánnak megmaradt az esélye az éremszerzésre. A csapatversenyben a hollandok megtartották vezető helyüket, a magyar csapat a németek mögé visszacsúszva két nap után a harmadik helyen áll.

Maratonhajtás:

egyéni: 1. Tomas Eriksson (svéd) 90,84 hibapont, 2. Michael Brauchle (német) 92,56, 3. Georg Von Stein (német) 93,82,...5. Lázár Zoltán 94,95,...7. Dobrovitz József 96,41,...9. ifj. Dobrovitz József 97,42,...11. Váczi István 101,42,...17. Móró Lajos 104,66,...18. Osztertág Márk 105,25,...25. Bárdos Attila 115,90,...32. Galbács Ferenc 146,74
csapat: 1. Németország (Michael Brauchle, Mareike Harm, Georg von Stein) 186,38 hibapont, 2. Magyarország (Lázár, Dobrovitz, ifj. Dobrovitz) 191,36, 3. Hollandia (Theo Timmerman, Ijsbrand Chardon, Koos de Ronde) 193,09

Állás a maratonhajtás után:

egyéni: 1. Theo Timmerman (holland) 137,53 hibapont, 2. Koos de Ronde (holland) 137.85, 3. Tomas Eriksson (svéd) 139.80, 4. Lázár Zoltán 140,67
csapat: 1. Hollandia 273,14 hibapont, 2. Németország 284,66, 3. Magyarország 286,7