Szabadidősport: esős volt, de jól sikerült az Atomfutás

2013. 09. 17.

A hétvégén harmadik alkalommal rendezték meg Pakson az Atomfutást.

Az égiek ezúttal nem voltak kegyesek a résztvevőkhöz, szombaton kisebb-nagyobb intenzitással folyamatosan esett az eső az atomvárosban.

A rossz időjárás sem vette el a futók kedvét, a több mint ezer nevezőből így is 918-an rajthoz álltak. A gyermektávokkal és a nordic walkinggal (botos gyaloglás) együtt összesen tíz számban rendeztek versenyt.

A legidősebb versenyző nyolcvan-, a legfiatalabb egyéves volt. Az útvonalak – főleg a hosszabbak – a város több nevezetességét érintették.

A leghosszabb pálya a 31.6 kilométeres háromnegyed maratoni volt, a leginkább embert próbáló pedig a hét kilométeres akadálypálya, a „brutálfutás”.

Ez utóbbit délelőtt tartották, a többi mezőny délben startolt. Akkor mondott rövid köszöntőt Hajdú János polgármester és dr. Kovács Antal, a főszponzor, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatója.

Scheffer István, a verseny ötletgazdája és főszervezője korosztályában, az ötven felettieknél megnyerte a „brutálfutást”. A hölgyek között – ugyanabban a korcsoportban – a budapesti Reiman Katalin végzett az élen.

A 35 és 50 közöttieknél Aranyi Norbert (Szekszárd) és Kempelen Zita (Budapest) nyert, míg a 35 év alattiak mezőnyében Tóth Ádám (Budapest) és Szentpéteri Diána (Püspökladány) zárta legjobb idővel a „brutálfutást”.

A délutáni versenyeken a felnőtteknél a hosszabb távok abszolút győztesei: 7 km: Cakó Bálint (Budapest); 14 km: Soltész Tamás (Budapest); 21 km: Csillag Balázs (Szekszárd); 31,6 km: Németh Gábor (Vonyarcvashegy). A 3.5 kilométeren indulók közül Bakosné Fülöp Edina (Szekszárd) végzett az élen.

A gyerektávok győztesei: 600 m (8 év alattiak): Nagy Roland (Paks) és Otterbein Petra (Paks); 2000 m (8-11 évesek): Kiss Márk (Paks) és Tóth Alexandra (Paks); 3500 m (11-14 évesek): Miskolczi Milán (Fadd) és Bakos Klaudia (Szekszárd).

A 7100 méteres nordic walking legjobbjának Pappné Békési Erzsébet (Paks) bizonyult.