Szávay Ágnes Wimbledonban sem indul

Szávay Ágnes az első fordulóban kiesett

2012. 07. 28.

Szávay Ágnes két sima játszmában vereséget szenvedett a hazai közönség előtt szereplő Elena Baltachától szombaton a londoni olimpia női tenisztornájának első fordulójában.

A mérkőzés mindössze 64 percig tartott, a magyar játékos többségében alárendelt szerepet játszott.

A második szettben 3:3-ig még tartotta magát, aztán a nyolcadik játékban brékhátrányba került a kijevi születésű Baltachával szemben, aki a következő gémben három meccslabdához jutott, és már az elsőt értékesítette.
A 23 éves Szávay hosszú sérülése miatt az idén mindössze egyszer, a stuttgarti torna selejtezőjében lépett pályára.
A magyar játékos számára ezzel nem ért véget az olimpiai tenisztorna, mivel Babos Tímea oldalán a párosversenyben lép majd pályára.

Eredmény, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Baltacha (brit)-Szávay Ágnes 6:3, 6:3