Szegedi negyedik hely a B33 Egyetemi Világbajnokságon

2012. 07. 19.

2012. július 10-17. között került megrendezésre az első 3x3-as Egyetemi Kosárlabda Világbajnokság a szerbiai Kragujevec-ban.

Az eseményen hazánkat négy egyetemi csapat képviselte: az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem csapatai a férfiak mezőnyében, míg a Szegedi Tudományegyetem és a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központ csapatai a női mezőnyben mérettették meg magukat. A legjobb eredményt a szegedi csapat érte el negyedik helyezésével a tornán.

Az eseményen szereplő férfi csapataink – a csoportmérkőzésen bravúrokat is végrehajtó BME, és a sérülés miatt három játékossal helytálló ELTE - nem jutottak el az egyenes kieséses szakaszig. Nőknél sajnos magyar-magyar negyeddöntővel kezdődött a végjáték, ahol végül a szegediek győzedelmeskedtek egy barátságos és sportszerű mérkőzésen a szombathelyiekkel szemben (13-9). A Szegedi Tudományegyetem csapata a negyeddöntőben remek meccsen alulmaradt végül a három élvonalbeli játékost is felvonultató olaszokkal szemben (15-12), így a bronzéremért küzdhetett meg. Miután a két kínai csapat gyorsan letudta az igen csak barátságosnak mondható, könnyed elődöntőjét, az ázsiaiak frissebb második csapata megverte az olaszok elleni meccstől érezhetően fáradt szegedieket (11-6).

A döntőbe a nőknél Olaszország és Kína csapata jutott be és a mérkőzés az olaszok győzelmével zárult (21-9). A férfiaknál Szerbia és Románia csapatainak küzdelméből a szerbek kerültek ki győztesen (20-15).

Az eseményhez kapcsolódó ügyességi versenyen három kínai, egy olasz és egy magyar lánynak, a szombathelyi Orbán Johannának szurkolhatott a közönség (labdavezetés székek között, passzolás "célba" majd újra labdavezetés vissza hát mögött és ziccerdobás volt a feladat). A pályára lépésekor egyértelműen Johanna kapta a legnagyobb tapsot, a leggyorsabb azonban a két kínai lány volt."Szétlökés" után a legjobb játékosuk diadalmaskodott, Li Csüan.

(Forrás: mefs)