Szervátültetettek Világjátéka: Az első napok magyar érmekkel

2014. 01. 17.

A hétfői első versenynapon az alpesi számokban az óriás műlesiklás, északi számokban pedig az 5 kilométeres sífutás versenyeire kerül sor.

Az időjárás nem volt igazán kegyes, a felső régiókban erősen havazott, aminek azért örülnünk kell, mert javít valamit a hóviszonyokon, a sífutás versenyét azonban majdnem elhalasztották, mert az 1200 méter tengerszint feletti magasságban lévő pályán már az eső esett.

Délelőtt Baranyai Andor, Gelencsér Róbert és Mátyás László állt rajthoz az óriás műlesiklás mezőnyében. Minden versenyzőnknek sikerült teljesítenie mindkét futamot. A legeredményesebb versenyzőnek Mátyás László bizonyult, aki az előkelő 4. helyet szerezte meg a kategóriájában. A másik két versenyzőnk a középmezőnyben végzett Gelencsér Róbert a 12. Baranyai Andor pedig a 14. helyezett lett.

Kora délután került sor az 5 km-es klasszikus stílusú sífutás versenyére, aminek mezőnyét végül is az eső ellenére elindították. Berente Judit egyenletes tempóban futotta végig a távot, majd szép hajrában a finn versenyzőt megelőzve sikerült a második helyen a célba érnie.

A keddi második versenynapon az alpesi számok közül a szlalom, északi számokban pedig a 2 km-es snowshoeing és az 1 órás sífutás versenyeire kerül sor. Éjszaka esett 5-10 cm friss hó, ami sokat javított a pályák minőségén. Napközben változó időjárási viszonyok között folyt a verseny, kora délelőtt erősen havazott, a szlalom versenyzőknek sűrű hóesésében elég rossz látási viszonyok között kellett az első futamban a pályát teljesíteni. Aztán miközben a második futam pályáját tűzték, kisütött a nap, és ragyogó napsütésben folytatódott a küzdelem.

A szlalom versenyen a férfiak mezőnyében Baranyai Andor és Mátyás László állt rajthoz. Minden versenyzőnknek sikerült teljesítenie mindkét futamot. Mátyás László kitűnő versenyzéssel ezüstérmet szerzett, Baranyai Andor pedig a 12. helyen fejezte be a versenyt.

A szlalom versenyekkel párhuzamosan zajlott a 2 km-es hófutás versenye, ahol Gelencsér Róbert állt rajthoz. A meglehetősen meredek emelkedőkkel tűzdelt pályán a mezőny eléggé szétszakadt. Robinak sikerült végig az élbolyban haladnia és negyedikként ért a célba.

Délután szép időben került sor az egyórás klasszikus sífutás versenyére. Berente Judit előző naphoz hasonlóan egyenletes tempóban futotta végig a távot, a hajrára azonban egy kicsit elfáradt, nem sikerült az előző napi ezüstérmet megismételnie, az osztrák és a finn versenyzőnő mögött a harmadik helyen ért a célba.

A szerdai harmadik versenynapon az alpesi számok közül a szuper óriás műlesiklás, északi számokban pedig a biatlon versenyeire került sor. Éjszaka ismét esett friss hó, ami tovább javította a pályák minőségét. Napközben jó időjárási viszonyok között folyt a verseny, nem volt hideg, és többnyire a nap is sütött.

Az óriás műlesiklás versenyében a férfiak mezőnyében Gelencsér Róbert és Mátyás László álltak a rajthoz. Mátyás László negyedik helyet szerezte meg, Gelencsér Róbert pedig a 13. helyen végzett.

Délután jó időjárási viszonyok között került sor biatlon versenyre. Berente Judit a finn versenyzőnő mögött a második idővel ért a célba.

Csütörtökön pihenőnap volt a versenyzőknek, a sífutó váltó versenyeit rendezték, de abban nem vagyunk érintettek.

Pénteken az utolsó versenynapon a parallel szlalom küzdelmeivel záródik a Téli Világjáték versenysorozata ahol minden férfi versenyzőnk elindul.