Szinte már a döntőben a címvédő Győr

2013. 04. 03.

A címvédő Győr hazai pályán 23 gólos különbséggel verte a Vácot a női kézilabda NB I elődöntő első mérkőzésén, így a visszavágó formalitásnak tűnik.

Az Audi ETO kezdte a találkozót. Hornyák húsz másodperc elteltével betalált a Vác hálójába. Löke jegyezte a második találatot, majd nem sokkal később egy hetest is kiharcolt, amit Görbicz értékesített (3-0).

Hornyák ismét betalált, majd Szepesi egy hajszálnyival hosszabb indítást kapott Lunde-tól, kapuralövés helyett betette Lökének, aki szinte üres kapuba lőhetett gólt.

Jött is a váci időkérés 5-0-s győri vezetésnél, de gólt Radicevic révén a hazaiak szereztek. Ezután ismét a montenegroi vendégjátékos kétszer találta telibe a kapufát szűk fél perc alatt két indulásból. Amorimot nem tudták megállítani a váciak, már 7-0-ra vezetett a 11. percben a Győr.

Radicevic ezúttal nem hibázott átejtette Juhászt, majd a következő lerohanásból ismét a kapufát lőtte szét! Újabb esélyt kapott a sorstól Joka, ezúttal megint ejtett és gólt is ért el (9-0).
A 16. perc elején Radicevic ismét rontott, de fél perccel később belőtte a 10. győri gólt.

A 17. perc meghozta az első váci találatot, Barján volt eredményes. Hornyák harmadik gólja után 11-1 állt az eredményjelzőn, majd Mészáros is gólt lőtt Lunde-nak, a túloldalon Amorim bombázott védhetetlenül. Virág is feliratkozott a gólszerzők közé, majd egy újabb Amorim találatnak tapsolhatott a publikum.
Radicevic szélről nem hibázott, majd a következő támadásban beállóból is betalált. Gulyás István kikérte második idejét is 15-3-nál. Szádvári volt a Vác negyedik gólszerzője a 23. percben, majd Sirián is betalált győri oldalon. Kovacsics a 17. győri gólt lőtte, majd Klivinyi lőtt gólt. Amorim hetest harcolt ki, Triffa jött a büntetőre, de Kovacsics belőtte(18-5). Radicevic is hetest harcolt ki, Kovacsics ezt is értékesítette, majd a félidő utolsó momentumaként Szádvári megszerezte a hatodik vendéggólt is. Szünetben 19-6-re vezetett a bajnoki címvédő Győr.

A második félidőben Herr Orsolya állt a győri kapuba. Fülöp avatta fel őt a második játékrészben, majd Orbán talált be a váci hálóba. Kilivinyi után Görbicz is betalált(21-8), majd megint Klivinyi jött, utána pedig Lekic rázta meg magát. Farkas szerencsés találatára Löke válaszolt gyorsan(23-10), majd a következő támadásban Löke hetest harcol ki, amit Görbicz értékesített.

Farkas után Görbicz szerzett gólt, majd Lekic okos találata következett (26-11).
Orbán indulásból szerezte a Győr 27. gólját, Szepesi pedig szélről mattolta Triffát, akit ezután Bíró váltott a váci kapuban.
Virág Herrnek is lőtt egy gólt (28-12), majd Orbánt egy labdaszerzés után kétpercet és hetest érően állította meg Barján. Görbicz a hetest nem mindennapi módon lőtte be!

Heteshez jutott a Vác, de Herr kifogta Virág próbálkozását. Nem sokkal később Virág akcióból belőtte a 13. vendéggólt. Sirián találala jelentette a hazaiak harmincadik találatát, majd jött az utolsó váci időkérés is.

Hornyák után Ertl és Hámori szerzett gólt (31-15), majd Hornyák ismételt. Kovacsics hetest harcolt, és be is lőtte azt, majd Hornyák egy szépen kijátszott akció végén meglőtte hatodik gólját a meccsen. Orbán az 56. percben beállította a közte 20-at, (35-15), majd Kovacsics lerohanás végén lőtt gólt, egy perccel később ő is meglőtte hatodik gólját. Orbán egy indítás után szerezte negyedik gólját, majd Fülöp szépített. A slusszpoént Hornyák lőtte, ezzel ő lett a legeredményesebb győri játékos 7 góllal, a 39-16-ra végződő első felvonásban. Az állás 1-0 az Audi ETO javára.
A második mérkőzést a tervek szerint április 16-án rendezik.