Szlovén Open: egy arany-, két ezüst-, egy bronzérem csapatban

2012. 05. 13.

Egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szereztek a mieink a Laskóban zajló Szlovén Open nemzetközi asztalitenisz-viadal csapatversenyei során.

Az első helyen zárt a 8-as kategóriában Csonka András (a képen) a paralimpiai- és világbajnok belga Mathieu Loicq oldalán. Csonkáék a csoportból három győzelemmel jutottak tovább, az elődöntőben a briteket 3-1-re, a döntőben a svédeket 3-0-ra győzték le.
A második helyen végzett Arlóy Zsófia svéd társával a 8-9-es összevont kategóriában, amelyben az öt csapat részére körmérkőzéses tornát rendeztek, Arlóyék három győzelmet arattak, és egy vereséget szenvedtek. Teljesítményük értékét növeli, hogy Arlóy Zsófia a 8-asok között versenyez.

A másik ezüstérmet a 10-esek között Bicsák Bettina szerezte meg ausztrál partnerrel. A csoportból a duó egy győzelemmel és egy vereséggel jutott tovább, a döntőbe jutásért 3-1-re nyert a franciák ellen, a fináléban azonban 3-2-re kikapott a törököktől.
A bronzérmet a 10-esek között Berecki Dezső szerezte meg brit csapattársával. A kettős két győzelemmel és egy vereséggel zárta a selejtezőt, a negyeddöntőben 3-0-ra győztek Bereckiék a svédek ellen, utána 3-0-s vereséget szenvedtek a spanyoloktól

Az 1-es kategóriában négy csapat nevezett, végül három játszott egymással, Kaiser János német társával mindkét mérkőzését elveszítette, és harmadik lett. Kovács Ádám (7-es kategória) dán, Molnár Dóra (7-8 összevont) ausztrál, Zborai Gyula (9) pedig brit csapattárssal szenvedett két vereséget a csoportban és kényszerült búcsúra.