Szocsi 2014: A biatlonista Szőcs Emőke 70. a 15 km-es távon

2014. 02. 14.

A csíkszeredai születésű Szőcs Emőke 70. helyen fejezte be a női biatlonisták 15 kilométeres versenyét. Az 82 fős mezőnyben az első helyen a fehérorosz Darja Domracseva végzett.

A 56-os rajtszámmal induló magyar sportolónő az első három sorozatban egy-egy hibát vétett, előbbi után 63., fél távnál 59., utóbbinál a 61. helyen állt. A negyedik lövészeténél megduplázta az addigi rontásait, így végül hat lövőhibával visszacsúszott a 70. helyig.

A 28 esztendős Szőcs Emőke sokáig kiegyensúlyozottan versenyzett, jó esélye volt, hogy elérje célját és a legjobb hatvanban zárjon.

"Jó lett volna ez a verseny, ha nem rontom el az utolsó lövészetet - mondta csalódottan Szőcs. - Azt nagyon szívesen megismételném, főleg hogy tudom, magasak voltak a lövéseim. Jó volt a harmadik csoportban rajtolni, mert addigra egy kicsit lehűlt a hó, amitől gyorsabb lett. A lécek jók voltak, a futóidőm is megfelelő, csak az az utolsó sorozat ne lett volna." Hozzátette: "jó volt itt lenni az olimpián".

Szőcs Emőke ezzel befejezte Szocsiban a szereplését.

A szintén csíkszeredai, román színekben versenyző Tófalvi Éva egy lövőhibával a 21. helyen zárt.

Eredmények,
sílövészet, női 15 km:
Olimpiai-bajnok:
Darja Domracseva (Fehéroroszország9 43:19.6 perc (1 lövőhiba), 2. Selina Gasparin (Svájc) +1:15.7 perc hátrány (0), 3. Nagyezsda Szkardino (Fehéroroszország) +1:38.2 (0), 4. Gabriela Soukalová (Csehország) +1:57.5 (2), 5. Anais Bescond (Franciaország) +2:14.4 (2), 6. Veronika Vitková (Csehország) +2:26.4 (1),...70. Szőcs Emőke (Magyarország) +10:52.7 (6)

(MOB-MTI, Fotó: MOB/Kovács Anikó)