Szocsi 2014: az orosz hokisok hétperces rohammal nyertek

2014. 02. 10.

Bár a németek megszerezték a vezetést az oroszok ellen a szocsi téli olimpia női jégkorongtornájának csoportmérkőzésén, és két harmad után még nyerésre álltak, a záró játékrészben az oroszok négy gólt ütve bedarálták riválisukat.

Az első harmadban nem született gól. Az oroszok tízszer lőhettek kapura és emberelőnybe kerültek a játékrész közepén, de a helyzetek kimaradtak.
Ezt figyelembe véve talán meglepő lehet, hogy a németek megszerezték a vezetést a második harmad 8. percében Franziska Busch révén. Busch távoli lövésénél a kapus Julija Leszkina nagyon mellényúlt. Két harmad után a németek vezettek annak ellenére, hogy az oroszok többet lőttek kapura (20–14).

Aztán nem sokkal a záró harmad megkezdése után beindult az orosz gépezet. Négy és fél perc alatt három gól szerezve (Ija Gavrilova, Olga Szoszina, Jekatyerina Szmolenceva) fordítottak, majd az 53. percben ismét Szoszina volt eredményes, végleg eldöntve az összecsapás sorsát.

TÉLI OLIMPIA, SZOCSI

Női jégkorongtorna. Selejtező kör, B-csoport
Oroszország–Németország 4–1 (0–0, 0–1, 4–0)
Gólütő: Franziska Busch (26:48, 0–1), Ija Gavrilova (45:05, 1–1), Olga Szoszina (48:49, 2–1), Jekatyerina Szmolenceva (49:27, 3–1), Olga Szoszina (52:15, 4–1)
Svédország–Japán 1–0
A B-csoport állása: 1. Oroszország 3 pont (4–1), 2. Svédország 3 (1–0), 3. Japán 0 (0–1), 4. Németország 0 (1–4)
*A B-csoportból az első két helyezett jut tovább és játszik keresztbe az A-csoport 3. és 4. helyezettjével az elődöntőért.