Szocsi 2014: Gombos csak 88., nyolc lövőhibával zárt

2014. 02. 13.

Gombos Károly mindössze a 88. helyen végzett a férfi sílövők 20 kilométeres versenyében csütörtökön a szocsi téli olimpián.

Gombos múlt szombaton a 10 kilométeres sprintszámban mindössze egy lövőhibát vétett, ugyanannyit, mint a győztes Ole Einar Björndalen, de nem azon múlt, hogy csak a 79. helyen végzett.

Erről ezúttal szó sem volt: a 43-as rajtszámmal induló biatlonos bár az első lövészeténél hibátlan maradt, a másodiknál ötből négyszer rontott, majd egyszer, illetve háromszor hibázott, tehát összesen nyolcszor tévesztett, ami a leggyengébb teljesítmény a teljes mezőnyben.

Gombos mindössze Jarkko Kauppinent utasította maga mögé, de csupán azért, mert a finn be sem tudta fejezni a viadalt, még menet közben feladta a versenyzést.

„Ott hibáztam, hogy elindultam. A sprintversenyben megfáztam, s ezután négy napig nyomtam az ágyat. A másik hibát pedig azzal követtem el, hogy nem álltam ki, amikor elkezdett fájni a tüdőm. Nagyon gyenge verseny volt" értékelt a távirati irodának a 32 éves versenyző, majd hozzátette: reményei szerint áprilisra teljesen felépül, mert akkor elindul egy teljesen más típusú, extrém versenyen, ugyanis egy 160 km-es sífutó viadalon próbál szerencsét Grönlandon, ahol majd sátrakban alszanak az akár mínusz 30 fokos hidegben.

Az olimpiai bajnoki címet az egyetlen lövőhibát vétő Martin Fourcade szerezte meg, tizenkét másodperccel előzte meg az ezüstérmes Erik Lessert.

A francia teljesítményére nem lehet panasz Szocsiban, hiszen hétfőn a 12,5 km-es üldözéses verseny után is ő állt fel a dobogó legtetejére.

Sílövészet, férfi 20 km:
Olimpiai-bajnok:
Martin Fourcade (Franciaország) 49:31.7 perc (1 lövőhiba) 2. Erik Lesser (Németország) +12.2 mp hátrány (0) 3. Jevgenyij Garanyicsev (Oroszország) +34.5 (1) 4. Simon Eder (Ausztria) +37.8 (1) 5. Dominik Landertinger (Ausztria) +42.5 (0) 6. Jean Guillaume Beatrix (Franciaország) +43.8 (1) ...88. Gombos Károly (Magyarország) +15:45.0 (8)

(Fotó: MOB/Kovács Anikó)