Szocsi 2014 - A rövidpályás gyorskorcsolyázókat nem nyomasztják az elvárások

Szocsi 2014: Hétfőn kezdenek rövidpályás gyorskorcsolyázóink (videókkal)

2014. 02. 09.

A biatlonisták hétvégi bemutatkozása után, hétfőn, rövidpályás gyorskorcsolyázóink is megkezdik szereplésüket Szocsiban. A versenynapon három számban is lesz érdekeltségünk, a férfiak és a nők is jégre lépnek. A versenyt a férfiak kezdik, 1500 méteren.

A nők 500 méteres számában Keszler Andrea áll majd rajthoz. „Ő vívta ki a kvótát és nem következett be olyan nem várt esemény, ami miatt mást indítanánk" - kommentálta korábban Darázs István szakágvezető.

Andrea az egyes pályán indul, sikeres akklimatizáció után jó formában érzi magát, s hogy mit vár önmagától, majd a 3000 méteres váltótól, azt az alábbi videóból megtudhatja.

Női 500 méteren a 2010-es győztes a kínai Vang Meng (ideje 43,048), a dobogóra kanadai és olasz versenyző állhatott még fel. Az olimpiai rekord is a kínai versenyzőhöz köthető, a 42,985-ös időt Vancouverben, az elődöntőben futotta.

A hölgyek másik versenyszáma, melyben a magyarokért szurkolhatunk, a 3000 méteres váltó. A zászlóvivő Heidum Bernadett, az 500-on induló Keszler Andrea, a harmadik olimpiáján részt vevő Darázs Rózsa és a szintén „harmadik olimpiás" Lajtos Szandra egyaránt várja a bevetést. A váltóból Kónya Zsófia marad ki.

A döntés hátteréről Telegdi Attila edző beszél az alábbi interjúban.

A magyar váltó az előző olimpián, Vancouverben ötödik helyen végzett, néhány héttel ezelőtt pedig bronzérmet szerzett a drezdai Európa-bajnokságon, csakúgy, mint a decemberi, trentói Universiadén. A magyar négyes és a sportvezetés nem titkoltan Szocsiban is pontszerzésben bízik.

A női váltóban 2010-ben olimpiai csúccsal, 4:06,610-es idővel a Szun Lin-lin, Vang Meng, Csang Hui, Csou Jang összeállítású kínai egység győzött, második Kanada, harmadik az Egyesült Államok válogatottja lett.

Az egyéni számok közül hétfőn 1500 méteren bizonyíthatnak a férfiversenyzőink. A versenyszámban mindhárom olimpikonunk, Béres Bence, Knoch Viktor és Liu Shaolin Sándor is jégre lép.

Knoch Viktor már rutinos olimpikonnak számít, Torino és Vancouver után Szocsira is tudott kvótát szerezni. A vele készült interjút az alábbi képre kattintva tekinthetik meg.

1500 méteren a vancouveri címvédő Dzsung Szu Li (ideje 2:17,611), aki akkor az amerikaiakkal tudott dobogóra kerülni. Az olimpiai csúcsot szintén a koreai tartja, a 2:10,949-es időt Vancouverben, az elődöntő során érte el.

A rövidpályás gyorskorcsolyázás olimpiai rekordjai Vancouverhez köthetőek, egyetlen kivétellel: a férfi váltóé Torinóban született.

2010-ben Dél-Korea 2 arany-, 4 ezüst-, 2 bronzéremmel, Kína 4 aranyéremmel zárt az éremtáblázaton, rajtuk kívül Kanada, az USA és Olaszország szerzett még érmet.