Szocsi 2014: Hír apró

2014. 02. 12.

A műkorcsolyázók páros versenyén fölényesen vezett a rövid program után a budapesti Európa-bajnokság győztese, a curlingesek 3. fordulót teljesítették, női jégkoronban az oroszok és a svédek továbbjutottak; a FIS elutasította az oroszok óvását.

Orosz vezetés a műkorcsolyázó párosoknál

A papírformának megfelelően a világbajnoki címvédő orosz Tatjana Voloszozsar, Makszim Trankov páros (a képen) vezet a páros műkorcsolyázók rövid programja után.
A csapatversenyben, Szocsiban már aranyérmet szerző duó négy és fél ponttal előzi meg az Aliona Savchenko, Robin Szolkowy német és kilenccel honfitársaikat, Hszenija Sztolbovát és Fjodor Klimovot.

Szocsi 2014

MŰKORCSOLYA, PÁROS,
ÁLLÁS A RÖVIDPROGRAM UTÁN: 1. Tatjana Voloszozsar, Makszim Trankov (orosz) 84.17 pont, 2. Aliona Savchenko, Robin Szolkowy (német) 79.64, 3. Hszenija Sztolbova, Fjodor Klimov (orosz) 75.21

Nagy csatában jutottak tovább az orosz hokisok

Számszerűen fölényes, mégis nehézkes győzelmet aratott a svéd válogatott a német ellen a szocsi téli olimpia női jégkorongtornáján a csoportmérkőzések 2. fordulójában. A háromkoronások 4–0-ra nyertek, ezzel együtt keményen meg kellett küzdeniük a három pontért.

Az első harmad jelentős svéd fölényben telt el, de csak egyetlen gólt tudtak ütni a skandinávok, akik 12-szer célozták meg a kaput, míg a németek mindössze négyszer kísérleteztek.

A második játékrész már kiegyenlítettebb volt, nemcsak a kapura lövések (8–8) tekintetében, hanem a gólok számában is: egyetlen találat sem született.

A harmadik harmad közepére elfáradtak a németek, és 46 percnyi gólcsend után megszületett a második svéd találat. Újabb négy perc elteltével már 4–0 állt az eredményjelzőn – ez lett a végeredmény.

A szocsi téli olimpia női jégkorongtornájának eddigi legizgalmasabb mérkőzésén a oroszok 2–1-re legyőzték Japánt. Ezzel eldőlt, hogy a svédek mellett a házigazda oroszok jutnak tovább a B-csoportból.

Nem volt gólgazdag meccs. Az első harmadban mindössze egyszer került a kapuba a korong, méghozzá a japánba, Tatjana Burina révén. Két harmad után az oroszok majdnem háromszor annyit lőttek kapura, mint a japánok (35–12), így az eredmény az ázsiaiakra nézve volt hízelgő.

Alig kezdődött meg a harmadik harmad, Toko Ajaka váratlanul egyenlített. Mintha varázsütésre megváltozott volna a játék képe. Az oroszok alig lőttek kapura, ellenben a japánok teljes erőbedobással rohamoztak.

Mégis az oroszok szerezték meg a következő gólt egy korongeladást követően Alekszandra Vafina révén. Bár a japánok a végén még a kapusukat is lehozták, nem sikerült az újbóli egyenlítés.

Ezzel eldőlt, hogy a csütörtöki utolsó forduló eredményeitől függetlenül az oroszok és a svédek jutnak tovább, és játszanak az A-csoport 3. és 4. helyezettjével az elődöntőbe jutásért.

SZOCSI 2014

Női jégkorongtorna. Selejtezőkör, B-csoport

Németország–Svédország 0–4 (0–1, 0–0, 0–3)
Gólütő: Emma Eliasson (1:00, 0–1), Cecilia Östberg (47:42, 0–2), Michelle Löwenhielm (50:31, 0–3), Pernilla Winberg (51:35, 0–4)

Oroszország–Japán 2–1 (1–0, 0–0, 1–1)
Gól: Tatjana Burina (11:39, 1–0), Toko Ajaka (40:33, 1–1), Alekszandra Vafina (51:36, 2–1)
Az állás: 1. Svédország 6 pont (5–0), 2. Oroszország 6 (6–2), 3. Japán 0 (1–3), 4. Németország 0 (1–8)

Curling: 3 forduló után Svédország és Svájc az élen

Az olimpiai curling torna férfi és női mezőnyében három forduló után Svédország és Svájc még veretlen.
Ugyancsak nem talált még legyőzőre a két találkozón szerepelt Kína, Norvégia illetve Kanada.

Az állás:
Svédország 3/0, Kína 2/0, Norvégia 2/0, Nagy-Britannia 2/1, Dánia 1/1, Svájc 1/1, Kanada 1/2,

Az állás:
Svájc 3/0, Kanada 2/0, Oroszország 2/1, Kína 1/1, Nagy_Britannia 1/1, Korea 1/1, Svédország 1/1, Japán 1/1, Dánia 0/3, Egyesült Államok 0/3

A FIS elutasította az oroszok óvását

A Nemzetközi Síszövetség elutasította az oroszok óvását, amelyet a vasárnapi férfi 30 kilométeres sífutó szám után nyújtottak be a szocsi téli olimpián.

A hazaiak azért tiltakoztak, mert szerintük a norvég Martin Johnsrud Sundby a célegyenesben akadályozta Makszim Vilegzsanyint, és így szerezte meg a bronzérmet.

A síszövetségtől kedden közölték, hogy megvizsgálták az esetet, de nem találtak szabálytalanságot.

A számot a svájci Dario Cologna nyerte, négy tizedmásodperccel előzve meg az ezüstérmes svéd Marcus Hellnert.