Szocsi 2014: Marit Björgen negyedszer olimpiai bajnok

2014. 02. 08.

A norvég Marit Björgen nyerte a női sífutók 15 kilométeres üldözéses versenyét a szocsi téli olimpia szombati versenynapján, ezzel pályafutása negyedik ötkarikás aranyérmét gyűjtötte be.

A 33 esztendős, 12-szeres világbajnok sífutó esélyeshez méltóan versenyezve, az utolsó 200 méteren biztosította be sikerét a svéd Charlotte Kallával szemben, akivel nagyjából 600-700 méterre a céltól léptek el az élbolytól.

Egy ideig úgy tűnt, hogy Kalla nagy küzdelemre készteti majd Björgent, ám az utolsó előtti kanyarban a norvég sztár előzött, s faképnél is hagyta riválisát, aki így pályafutása második olimpiai ezüstérmét szerezte meg.

A harmadik helyen a szintén norvég – 4x5 kilométeren világbajnok – Heidi Weng ért célba, neki ez karrierje első ötkarikás érme.

A versenyzőknek 7,5 km-t kellett klasszikus, 7,5 km-t pedig szabadstílusban síelniük. Magyar versenyző ebben a számban nem indult.

Sífutás, női 15 km-es üldözéses verseny:
Olimpia bajnok: Marit Björgen (Norvégia) 38:33.6 perc, 2.Charlotte Kalla (Svédország) +1.8 mp hátrány, 3.Heidi Weng (Norvégia) +13.2, 4. Therese Johaug (Norvégia) +14.6, 5.Aino-Kaisa Saarinen (Finnország) +15.3, 6.Justyna Kowalczyk (Lengyelország) +56.1

A hivatalos végeredmény itt megtalálható.

(MTI, fotó: fasterskier.com)