Szocsi 2014: Megismétlődik az 1994-es olimpiai döntő

2014. 02. 22.

A címvédő kanadai válogatott lesz Svédország ellenfele a szocsi olimpia férfi jégkorongtornájának döntőjében, miután az elődöntő második mérkőzésén 1–0-ra legyőzte az Egyesült Államokat.

Nagy iramban kezdett a legutóbbi olimpia két döntőse, de hiába volt Kanadának 16, az Egyesült Államoknak pedig 11 lövése, az első harmad nem hozott gólt.

A második játékrészből viszont két perc sem telt, amikor a kapuba került a korong. A kanadaiak gyönyörű góllal szerezték meg a vezetést: Jay Bouwmeester belőtte Jamie Benn-nek a pakkot, aki tökéletesen tette bele az ütőjét, Jonathan Quicknek esélye sem volt a védésre. 1–0

Zach Parise emberelőnyből viszonylag gyorsan egyenlíthetett volna, ám Carey Price bravúrral megakadályozta ebben. Az amerikaiak ezután még egyszer fórba kerültek, de ezzel sem éltek.
Volt még húsz percük, hogy kiharcolják legalább a hosszabbítást, ám a záró harmadban sem tudták mattolni Price-ot. A Montreal Canadiens 26 éves kapusa 31 védéssel ért el shutoutot. A másik oldalon Quickre sem lehetett panasz – a harmadik játékrészben is bemutatott néhány bravúrt –, ám hiába hárított 37 kanadai lövésből 36-ot, Benn találata elégnek bizonyult Kanadának a győzelemhez.

A döntőben Kanada-Svédország összecsapásra kerül sor. A juharlevelesek az olimpia címvédők. Legutóbb olimpiai döntőben 1994-ben találkozott a két gárda. Akkor a svédek nyertek 3-2 arányban.

TÉLI OLIMPIA, SZOCSI 2014

FÉRFI JÉGKORONGTORNA,

ELŐDÖNTŐK

KANADA–EGYESÜLT ÁLLAMOK 1–0 (0–0, 1–0, 0–0)
Gólszerző: Benn (1–0, Bouwmeester, 21.41)
Lövések: 37, ill. 31
Kiállítások: 6, ill. 4 perc

Svédország–Finnország 2–1 (0–0, 2–1, 0–0)
Gólszerző: O. Jokinen (0–1, Vatanen, 26:17), L. Eriksson (1–1, J. Ericsson, Bäckström, 31:39), E. Karlsson (2–1, Steen, D. Sedin, 36:26 – emberelőny)
Lövések: 25, ill. 26
Kiállítások: 10, ill. 4 perc