Szocsi 2014: Miklós Edit tesztelte a Beaver Creek-i világkupa pályát

2013. 11. 27.

Már egy ideje az Egyesült Államokban készül Miklós Edit az alpesi idényre. Hétfőn végre a november 29-i világkupa futam pályáját is kipróbálhatta Beaver Creekben.

Már egy ideje az Egyesült Államokban készül Miklós Edit az alpesi idényre.
Hátfőn végre a november 29-i világkupa futam pályáját is kipróbálhatta Beaver Creekben.

Az első hivatalos edzésen 76-an indultak. Miklós Edit a 46-os rajtszámmal csúszott le a 2530 m hosszú pályán. A rajt 3440m-en volt, a cél 2730m-en. A magyar alpesi síző a 710m szintkülönbségű pályát 1:47.81 alatt teljesítette. Ez az eredmény a 60. helyre rangsorolta, s teljesítménye a győztes svájci Lara Gut-tól 4.38 másodperccel maradt el.

A 22 éves svájci hölgy eddig egy világkupa győzelmet tudhat magáénak lesiklásban. Ezt az elmúlt idényben Val d'Iserben érte el.

"Ez egy igazán jó lejtésű, jól síelhető pálya. Biztos, hogy mi versenyzők élvezzük majd ezt a pályát" - mondta az edzés megnyerő svájci sportoló.

Az elmúlt idény világkupa győztese a szlovén Tina Maze szerint a pálya sok kihívást rejt, s számára akadt több olyan probléma, amit az elkövetkező edzésen korrigálnia kell.
A nagyobb nevek közül Maze a 14, a német Maria Höfl-Risch a 8. helyen fejezte be az első tesztet. A szám olimpiai bajnoka az amerikai Vonn sérülése miatt van távol a küzdelmektől. Honfitársnője az olimpiai ezüstérmes Julia Mancuso csak a 48. lett.

A hivatalos edzések szerdán folytatódnak. Az eredmények on-line 18:45 (CET)-től itt nyomon követhetők.