Szocsi 2014: Szőcs a 70. helyen zárt; szlovák címvédés

Szocsi 2014: Pénteken Szabó Milán és Szőcs Emőke ismét rajthoz áll

2014. 02. 13.

A szocsi téli olimpia pénteki versenynapján a sífutók és a sílövők versenyében lesz magyar érdekeltség. Szabó Milán és Szőcs Emőke a héten egyaránt második alkalommal fog rajthoz állni, mindketten 15 kilométeren zárják idei ötkarikás szereplésüket.

A sífutó Szabó Milán a 15 kilométeres klasszikus stílusú futamban, Szőcs Emőke hasonló távon, a biatlonversenyben bizonyíthat újra.

A két sportoló a hét első felében a sprintversenyen indult, Szőcs 70., Szabó 73. helyen fejezte be a versenyt.

A csíkszeredai születésű biatlonos azt mondta, mindenképpen a legjobb hatvan közé szeretne kerülni az önmaga számára csalódást jelentő sprintverseny után, mivel akkor ez nem sikerült neki. Hozzátette, elsősorban magának szeretné bebizonyítani, hogy képes rá.

Ebben a számban ismét az üldözéses viadalon aranyérmes fehérorosz Darja Domracseva és a mögötte második norvég Tora Berger csatájára lehet számítani, illetve ha hozza jó lövészetét, akkor a sprintben győztes szlovák Anastasiya Kuzmina is nyerhet.

Szabó Milán nem vár magától sokat, mert mint mondta, ő elsősorban a sprintre készült, mivel egykori sílövőként hozzá közelebb áll a szabadstílus.

Szabó mezőnyében a 30 km-es üldözéses versenyben győztes svájci Dario Cologna és a svéd Marcus Hellner csatája valószínűsíthető.

Érdekes versenyt hozhat az alpesi sízők férfi szuperkombinációja, amelyben a szám 2006-os olimpiai és jelenlegi világbajnoka, az amerikai Ted Ligety, illetve a francia Alexis Pinturault párviadala várható. A jelenlegi világkupaszezon két ilyen versenye közül az elsőt előbbi, a másodikat utóbbi nyerte, s éppen egymást megelőzve. Meglepetést okozhat még az összetett világkupa első két helyezettje, az osztrák Marcel Hirscher és a norvég Aksel Lund Svindal.

Pénteken győztest hirdetnek a síakrobatáknál női ugrásban, illetve női szkeletonban.