Térdműtét miatt kényszerszabadságon a kvótaszerző Simon Béla

Szocsi 2014: Simon Ágnes 69.; lengyel aranyérem (nyilatkozattal)

2014. 02. 13.

Simon Ágnes a 69. helyen végzett csütörtökön a női sífutók klasszikus stílusú 10 kilométeres versenyében a szocsi téli olimpián.

A 39 éves biatlonos több mint tízperces hátránnyal zárt a győzteshez képest, hat vetélytársát viszont sikerült megelőznie.

A „civilben” háromgyermekes édesanya eredetileg csak egy számban szerepelhetett volna – ezt korábban a sprintben meg is tette –, szerda délután azonban erre a versenyre is elfogadták a nevezését, így itt is rajthoz állhatott.

„Tény, hogy fejben nem készültem rá sokat, mert csak szerda délután tudtam meg, hogy egyáltalán indulhatok. Nagyon kemény volt, borzasztóan elfáradtam, az utolsó emelkedőnél úgy éreztem, négykézláb fejezem be. Eddig túl gyors volt a pálya, de a meleg miatt annyira felpuhult a hó, hogy még a lejtőn is keményen kellett dolgozni. Szerencsére az emelkedőre jól sikerült a wax” – mondta Simon Ágnes a MOB honlapjának.

„Azért voltak felejthetetlen szakaszok, óriási élményt jelentett például, hogy nemcsak a sok magyar szurkolt nekem, de a rajtlista alapján az oroszok is végig a nevemet mondogatva biztattak. Reális eredmény született, hatalmas megtiszteltetés volt olyan klasszisokkal együtt teljesíteni a távot, mint például Justyna Kowalczyk.”

A román színekben versenyző gyergyószentmiklósi, 21 éves Sára Tímea a 62. helyen zárt.

Az aranyérmet a már említett lengyel Justyna Kowalczyk nyakába akasztották: a klasszikus stílus legjobbjának számító lengyel versenyző nagyszerű tempóban síelte végig a távot, s fölényesen nyert, csaknem 20 másodperccel megelőzve a négy éve a szabadstílusú 10 kilométeren győztes svéd Charlotte Kallát, s majd 30-cal a norvég Therese Johaugot.

A Vancouverben – az akkor klasszikus stílusú – 30 kilométeren első Kowalczyk győzelme papírformának nevezhető, ugyanakkor mégis bravúros, mivel törött lábközépcsonttal harcolta ki.

Kalla második helye meglepetés, mivel ő elsősorban szabadstílusban számít kiemelkedőnek. A svéd sífutó eddig remekül szerepel Szocsiban: vasárnap a 7,5+7,5 kilométeres összetett versenyben is ezüstérmes volt.

Szocsi 2014
SÍFUTÁS,
NŐI 10 KM (KLASSZIKUS STÍLUS)
Olimpiai-bajnok: Justyna Kowalczyk (Lengyelország) 26:49.7, 2. Charlotte Kalla (Svédország)+18.4, 3. Therese Johaug (Norvégia)+28.3, 4. Aino Kaisa Saarinen (Finnország)+30.3, 5. Marit Björgen (Norvégia) +33.4, 6. Stefanie Böhler (Németország)+46.5,...69. Simon Ágnes (Magyarország) +10:18.9

(MOB/MTI, fotó: MOB/Kovács Anikó)