Szocsira készül: Liu Shaolin Sándor rövidpályás gyorskorcsolyázó (VIDEÓVAL)

2014. 01. 21.

A szocsi téli olimpiára készülő versenyzőket bemutató sorozat következő vendége: Liu Shaolin Sándor rövidpályás gyorskorcsolyázó. Az Európa-bajnoki bronzérmes sportoló, első olimpiájára készül...

Liu Shaolin Sándor 1995. november 20-án született Budapesten. Édesanyja magyar, édesapja kínai. Nyolc esztendeje ismerkedett meg a sportággal, anyaegyesülete a TRGSE, nevelőedzője Bánhidi Ákos, ma a Sportország SC-ben Telegdi Attila a mestere.

Példaképe Apolo Anton Ohno, kétszeres olimpiai bajnok, amerikai rövidpályás gyorskorcsolyázó, aki a téli ötkarikás játékokon összesen nyolc érmet nyert.

A 2012-ben 1000 és 1500 méteren magyar bajnok versenyző eredményei közt kiemelkedik a 2013-as, malmői Európa-bajnokságon, 5000 méteres váltóban szerzett bronzérme, valamint a szintén 2013-as, junior világbajnokságon, Varsóban, 1000 méteren elért harmadik helye.

Sándor, az elmúlt hétvégén befejeződött drezdai kontinensviadalon, az 5000 méteres váltószámban Knoch Viktorral, Béres Bencével és Burján Csabával ötödik helyen zárt, 1000 méteren 7. lett.

Első olimpiáján, Szocsiban, az a célja, hogy egyéni számban pontszerző helyen végezzen, mint tudott, a magyar férfiváltó nem utazhat az orosz városba...

A még csak 18 éves sportoló, pályafutása egyik nagy sikerének tartja, hogy a kvalifikációs versenyeken mindhárom távon (500, 1000, 1500 méter) kvótát szerzett – mindhárom számban a két viadal összesített eredményét tekintve a 16. hely környékén végzett, ez pedig azt jelenti, hogy ezt a teljesítményt stabilan képes hozni. Saját bevallása szerint nincs kedvenc száma, ha választani kellene, talán az ezer méter "fekszik" neki a legjobban.

(Foto: MOB/Kovács Anikó)