Szolnoki győzelem az Eurochallenge Kupában

2014. 01. 22.

Hazai pályán nyert a Szolnoki Olaj a férfi kosárlabda EuroChallenge-sorozat második csoportkörének 2. fordulójában. A szolnokiak végig kézben tartották az irányítást, és remek védőmunkájuknak köszönhetően biztosan győztek a szlovén Krka Novo Mesto ellen, amely az Adria-ligában amúgy előttük jár. A kupasorozat J-csoportjában viszont mindkét gárda 1/1-gyel várja a folytatást. Az Olaj legközelebb a francia Cholet Basket vendégeként lép pályára január 29-én.

Bár az első kosár a vendégeké volt, mégis jól kezdett a 9–0-t előrántó Szolnok. Öt perc elteltével azonban megtorpant a hazai együttes, jött is két friss ember a padról. Egyikük, Simon Balázs kimondottan jól szállt be: első dobása egy sikeres triplakísérlet volt. Mindkét palánk alatt sok volt a hiba, kapkodtak a felek, kevés volt a ziccerig vitt betörés, vagy a jó dobópozíció. A rohanásból a vendégek jöttek ki jobban, akik 5–0-s két és fél perccel ikszre mentették a negyedet (15–15).

Harcos védőmunkával több labdát szerzett az Olaj a hazai palánk alatt, amelyekből kontrákat vezetett, ennek köszönhetően magához is ragadta ismét a kezdeményezést. És ha picit jobban sikerülnek a szolnoki befejezések, nagyobb előnyt is szerezhetett volna. A szlovénok időt is kértek, volt miről beszélniük. A pontokat nem, csupán a személyi hibákat gyűjtötte a folytatásban a vendégcsapat, az Olajnak esélye volt, hogy megrendítő ütést mérjen a Novo Mestóra, de nem élt vele. Príma védőjátékával négypontos előnyt szerzett magának a nagyszünetre a Szolnok, de a közte nyolc sem lett volna túlzás (29–25).

A harmadik negyed elején változatlanul a hibákról és a szigorú védekezésről szólt a játék, a hálóban nem sok kárt tettek a felek. A holtpontról a Szolnok tudott elmozdulni, amely rendezett védőmunkáját nem feladva légiósai vezérletével támadásban is végre ponterős játékot mutatott. A 26. percben már érett a közte tíz, amely aztán egy perccel rá össze is jött, nem véletlenül kértek ismét időt a vendégek a 28. percben. Nem is eredménytelenül, 6–0-s etappal felzárkóztak, de időben kontrázott a házigazda (45–37).

Folytatódott a nagy üldözés, de az Olaj jól tartotta az állásait és az előnyét, nem engedte túlságosan közel magához az ellenfelet. Az idő szorításában is játszottak a szlovénok, ami ismételt kapkodáshoz vezetett. A Szolnok eközben megőrizte higgadtságát, előnye nemhogy csökkent, hanem nőtt. Az utolsó öt perchez érve speciel 14 ponttal mentek a házigazdák. Az egyébként is rossz napot kifogó vendégek a végére teljesen elbizonytalanodtak, és a motivációjukat is elveszítették. Már nem a közte tízre, hanem a húszra ment rá a házigazda, amelynek ekkor már szinte minden bejött (65–48).

Az Adria-ligában az Olaj 5/12-vel, a Krka 7/10-zel áll, ráadásul utóbbi Szolnokon is nyert 63–55-re.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
2. CSOPORTKÖR, J-CSOPORT, 2. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK–KRKA NOVO MESTO (szlovén) 65–48 (15–15, 14–10, 16–12, 20–11), Szolnok, 1000 néző. V: Kokainis (lett), Stoica (román), Manosz (görög)
SZOLNOK: Warren 9, Vojvoda 7/3, MILOSEVICS 15, Lóránt 2, BÁDER 8. Cs: HOLIDAY 11/9, KELLER Á. 10, Simon B. 3/3, Ivosev, Rakics
KRKA: Rojc 5/3, Kastrati, MURIC 11/3, Booker 5, Pavic 2. Cs: Bojcina 2, BECIROVIC 13/3, Klobicar 4, Buljan 6
Dragan Alekszics: – Végre az elmúlt edzésen már mindenki részt tudott venni és ez egy jó előjel volt a mérkőzés előtt. A sorozatos vereségek után a szebbik arcát mutatta csapatunk, s emellett jól használtuk ki, hogy a szlovénoknálnem játszott Jasmin Hukic. A meccs egészében sokat tettünk a győzelemért és meg is érdemeltük azt.
Alekszandar Dzsikics: – Sok problémával lküzdöttünk a napokban, mert voltakl és vannak sérült játékosaink és nem tudtunk teljes csapattal dolgozni. Az első és a záró negyedben gyengén is kosrálabdáztunk, ráadásul nem koncentráltunk eléggé. A hazaiak megérdemelték a győzelmet.
A csoport másik mérkőzése
Cholet Basket (francia)–Bon Grosso Reggio Emilia (olasz) 81–78 (22–21, 14–16, 25–20, 20–21)

Az állás: 1. Bon Grosso Reggio Emilia 1/1 168/149 3, 2. Krka Novo Mesto 1/1 128/128 3, 3.SZOLNOKI OLAJ KK 1/1 133/138 3, 4.Cholet Basket 1/1 144/158 3