Szolnoki vereség az Adria Ligában

2012. 11. 19.

A Szolnoki Olaj szoros mérkőzésen vereséget szenvedett vasárnap a horvát Cedevita Zagreb vendégeként a férfi kosárlabda Adria Liga kilencedik fordulójában.

A 2 győzelemnél és 6 vereségnél tartó, Adria Liga-újonc Szolnok már a nyitónegyedben hátrányba került a Cedevita (5/3) csarnokában. A magyar bajnoknál a nyáron érkezett Simon Balázs és lett Ernests Kalve próbálta tartani a lépést a liga egyik legjobbja ellen, ráadásul "beindult" Brandon Gay is, így a 13. percben már a Tisza-partiak vezettek (30-31), s a nagyszünetben már 47-51 volt az állás.

A térfélcserét követően maradt a vendégfölény, Gay a mezőny legjobbjaként szórta a kosarakat, ám az utolsó szakasz elején a horvátok visszavették a vezetést (69-68). Pór Péter tanítványai azonban nem hagyták magukat, az utolsó percig előnyben voltak, ám a hajrá a zágrábi gárdának sikerült jobban.
A 2/7-es mérlegnél tartó szolnokiak szombaton a bosnyák Aleksandrovacot fogadják.