Szolnoki vereség Ljubljanában

2012. 11. 13.

A Szolnoki Olaj húszpontos vereséget szenvedett Ljubljanában a férfi kosárlabda Adria Liga nyolcadik fordulójában.

Meglepetésre a vendégek kezdtek jobban, a pénteken még a Real Madrid ellen Euroliga meccset játszó hazaiakkal szemben. A lett vendégjátékos, Kalve vezérletével termelték a pontokat a piros-feketék és már 11-3-ra is vezettek. A hazaiak persze kapcsoltak, és kiegyenlítették hátrányukat.

A következő negyedben még az Olajnál volt az előny, de a továbbiakban az Olimpija csapata már semmit nem bízott a véletlenre. Bár küzdött-hajtott az Olaj, a jobb erőkből álló hazaiak azonban behúzták a kötelező győzelmet.

A szolnoki csapat Szlovéniából Körmend felé veszi az irányt, hiszen kedden este a vasi városban játszik EuroChallenge Kupa mérkőzést.

Saso Filipovski:
A mérkőzés elején, az esélyesség terhe miatt nyomás alatt játszottunk. Ez látható volt a dobószázalékunkon, de ennek ellenére a játékunk rendben volt. Ami még ennél is fontosabb, hogy türelmesek voltunk. Amikor a második félidőben feljavultak a dobásaink, bebizonyítottuk, hogy mi vagyunk a jobb csapat.

Pór Péter: (a képen)
Az Union Olimpija megérdemelten szerezte meg a győzelmet. A mérkőzés elején jól játszottunk, aztán a házigazda csapat átvette a mérkőzés irányítását, és megmutatta kvalitását.A 2/6-os mérlegnél tartó szolnoki alakulat egy hét múlva a Cedevita Zagreb csarnokában lép pályára.

Adria Liga, Alapszakasz - 8. forduló

Union Olimpija - Szolnoki Olaj KK 83-63 (21-23, 17-11, 25-16, 20-13), Ljubljana, 1500 néző. V: Muhvic, Herceg, Hordov.
OLIMPIJA: Waters, SALIN 10/6, Blazic 8, Page 3, BAYNES 24.
Csere: Rannikko 9/3, Prepelic 7/3, MURIC 14, Mocnik 3/3, Omic 5, Bubnic , Rupnik
OLAJ: SIMON B. 10/6, Horváth Á. 5/3, Sehovics 7/3, Kalve 7, BÁDER 15.
Csere: Gay 12/9, Fodor 5/3, Szabó M. 2, Grebenár, Markovics
Kipontozódott: Gay (40.p.)