Szuperdöntőben a pólóválogatott

2013. 03. 28.

Biztosította helyét a Világliga cseljabinszki szuperdöntőjének nyolcas mezőnyében a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely idegenben is legyőzte a világbajnoki címvédő olaszokat.

A mintegy 1200 nézőt befogadó, teltházas uszoda a csoportelsőség szempontjából kiemelten fontos találkozónak adott otthont. A 12 pontjával a négyes élén álló magyar csapat abban a tudatban vághatott neki, hogy ha pontot szerez, akkor - az oroszokkal pénteken, Kecskeméten vívandó összecsapás eredményétől függetlenül - csoportelsőként már biztos résztvevője a június közepi szuperdöntőnek. A hét ponttal - az oroszokat (3 pont) és a románokat (2) megelőzve - második olaszok viszont csakis győzelemmel őrizhették meg az esélyt, hogy esetleg mégis ők lesznek az elsők, így a továbbjutók - ha a magyar válogatott Bari után netán Kecskeméten is botlik.

Az átalakulóban levő vendégcsapat - amely Benedek Tibor irányításával eddigi mind a hét mérkőzését megnyerte - jól kezdett: hiábavaló próbálkozások után öt olimpiai bajnokának egyike, Varga Dénes szerzett vezetést. Az olaszok kevéssel az első szünet előtt büntetőből egyenlítettek (1-1).

A második negyed az idősebbik Varga fivér, Dániel találatával indult, amelyet emberelőnyből szerzett a 2008-as pekingi olimpián aranyérmes pólós, majd megúszás végén Szivós Márton vette be a hazai kaput (1-3). Létszámfölényes helyzetből voltak eredményesek a vendéglátók is, ráadásul kétszer egymás után próbálkozhattak a hat az öt elleni játékkal (3-3). Ám még a nagyszünet előtt visszakerült a magyarokhoz az előny: a fór kínálta lehetőséggel a válogatottba hosszabb szünet után visszatért kétszeres olimpia bajnok Madaras Norbert élt (3-4).

A harmadik játékrész első perceit a kölcsönös hibázás jellemezte, mígnem egy emberelőny olasz góllal zárult (4-4). Aztán a vezetést is - először a meccsen - megszerezte a hazai együttes, de az olimpiai bajnok centere, Kis Gábor - szintén fórból - egyenlített (5-5).

A befejező nyolc perc nyitányaként a Kis Gábor által kiharcolt kiállítás kínálta esélyt Decker Ádám használta ki, és az olaszok hatodik gólja is fórból született meg (6-6). Három perc volt még hátra, amikor megúszott a magyar csapat, Török Béla pedig nem hibázott, majd a hajrában emberelőnyből Kis is betalált (6-8). Az olaszoknak innen már csak felzárkózniuk sikerült, egyenlíteni nem, így a magyar válogatott bravúros győzelmet aratott Bariban (7-8).

"- Ez a mérkőzés nem is igazából a Világligáról szólt, hanem arról, hogy ez az olasz csapat amely világbajnok volt és olimpiai ezüstérmes, hirtelen egy új időszakot kezdett az olimpia után és szeretne a csúcson maradni, ahova felért négy év alatt. És igazából erről szólt ez a meccs, hogy a magyar csapat hogy fog ebben "részt venni" az elkövetkező négy évben. És mivel hogy egy vereségük volt már Magyarországon, nagyon készültek emiatt erre a mérkőzésre, ez látszott is. Úgyhogy én azt mondom, hogy jó úton haladunk, de nem történt semmi. Tehát azért van még három nagyon erős csapat, sőt azt mondom hogy a spanyolokat is ide kell számítani, akiket még képeslapon se láttunk. Úgyhogy ez most egy fontos győzelem volt, talán az egyik legfontosabb, kijutottunk a Super Finalre, tehát a kecskeméti meccs igazából csak a statisztikánkat ronthatja, ami eddig egész jó. Nem hiszem, hogy úgy mennénk be majd arra a pénteki meccsre, hogy azt csak úgy odaajándékozzuk. csak azért, mert az eredmény szempontjából mindegy. Nem csak az eredmény számít, hanem a saját játékunk kipróbálása. Ráadásul utána megint két hónapig nem lesz együtt ez a csapat. És a Super Finalre egy hetet tudunk majd készülni. Június 3-án kezdődik majd a felkészülés, hétfőn és a következő hétfőn már Super Finalt játszunk. Tehát arányaiban akkor sem lesz több felkészülési lehetőségünk, mert ott sokkal több csapat ellen kell majd készülnünk. Itt most kettő ellen kell három nap alatt. De ott majd jóval több ellen kell egy hét alatt." - mondta Benedek Tibor, szövetségi kapitány a vlv.hu-nak.

Világliga, C csoport, 5. forduló:
Olaszország-Magyarország 7:8 (1:1, 2:3, 2:1, 2:3), Bari, v.: Abramovics (montenegrói), Moiralisz (görög)
Olaszország: Tempesti, Valentino 1, Niccolò Gitto 1, Figlioli 1, Giorgetti 1, Felugo 1, Figari 1, Gallo 1, Christian Presciutti, Deni Fiorentini, Sadovyy, Baraldi, Nicholas Presciutti
Magyarország: Decker A., Török B. 1, Madaras 1, Bedő, Vámos, Hosnyánszky, Decker Á. 1, Szivós 1, Varga Dániel 1, Varga Dénes 1, Kis G. 2, Gór-Nagy
Gól - emberelőnyből: 6/10, ill. 6/10 (ebből egy kettős előny volt) Gól - ötméteresből: 1/1, ill. -