Talmácsi Gábor a 12. lett az első időmérőn

2013. 04. 13.

A szupersport-világbajnokság Aragóniai Nagydíjának első időmérőjén Talmácsi Gábor a 12. időt érte el (2:03.660), a mezőnyben egyedül a Yamahával versenyző Sam Lowes fért be 2:02 alá (2:01.930).

Mint ismert, Talmácsi Gábor az idénynyitó Ausztrál Nagydíj első szabadedzésének második mért körében egy olajfolton megcsúszott, s elesett. Rövid időre elvesztette az eszméletét, és azonnal a pályán található kórházba szállították.

Talmácsinak ezt követően ki kellett hagynia a szezon első futamát, az Aragóniai Nagydíjra azonban már megkapta az indulási engedélyt, és az első szabadedzésen 2:03.709-es idővel a nyolcadik helyen zárt, mielőtt az első időmérőn a 12. pozíciót megkaparintotta.

A szabadedzésen Tóth Imre a 20., Németh Balázs a 28. legjobb időt teljesítette, az első kvalifikáción pedig a 23. és a 31. helyen zártak.

„Nem panaszkodom, örülök, hogy megkaptam az engedélyt, hogy versenyezhetek a hétvégén. Van még munka bőven és nem voltunk túl szerencsések sem ma. Az időmérő felén voltunk túl, amikor a pálya negyedik szektorában elment a motorom eleje, így elcsúsztam, ez pedig megtörte kicsit az edzés ritmusát. A csapatom villámgyorsan rendbe hozta a gépet és 5 perccel a vége előtt vissza tudtam menni a pályára, ahol akkora már óriási volt a forgalom. Próbáltam javítani az időmön és éreztem, hogy bennem is és a motoromban is több van még, de sajnos a legutolsó körömben is feltartottak, így nem sikerült tovább gyorsulni” – nyilatkozta Talmácsi Gábor az első időmérőt követően.

Folytatás szombaton 10.45-től a második szabadedzéssel, majd 16.05-től a második időmérővel.