Teljes a győri EYOF röplabdamezőnye

2017. 05. 01.

Győrben befejeződött a fiú U19-es röplabda Európa-bajnokság, ami egyben a 2017-es EYOF kvalifikációs tornája is volt. A végküzdelmek az Eb-érmek mellett az 1-7. helyezettek számára EYOF indulási jogot is eredményeztek.

A döntőben a csehek 3:2 arányban győzték le az olaszokat. A magyar válogatott a selejtezők során búcsúzott és a torna 10. helyén végzett.

Az eredményhirdetésnél az érmeket és a torna legjobbjainak az elismeréseket többek között Borkai Zsolt, a MOB elnöke, Győr város polgármestere adta át.

Borkai Zsolt és a torna legjobb középső blokkolója, az orosz Vitalii Dikarev.

A győri tornán a következők szerezték meg az indulás jogát: 1. Csehország (a képen), 2. Olaszország, 3. Törökország, 4. Oroszország, 5. Lengyelország, 6. Franciaország, 7. Belgium. Magyarország a rendező jogán csatlakozhat nyolcadik válogatottként az 1-7. helyezettekhez.

Az Eb további sorrendje: 8. Finnország, 9. Románia, 10. Magyarország, 11. Szlovákia, 12. Bulgária.

Az már korábban eldőlt, az arnhemi női U18-as Eb-n, hogy az EYOF női tornájának mezőnyét Oroszország, Olaszország, Fehéroroszország, Szerbia, Szlovénia, Németország, Hollandia és Magyarország alkotja.

Vasárnap egy különleges sporteseménynek is részese volt Győr, délelőtt 10 órakor a Kálóczy téri teniszpályán Ludvig Zsolt röplabda-főtitkár Borkai Zsolt MOB-elnökkel, Győr polgármesterével és Lubor Halandával együtt egy teniszmérkőzésen vett részt.

(MOB, fotók: cev.lu)