Temesváron nyert a Szolnok

2012. 11. 20.

A Szolnok végig vezetve magabiztos győzelmet aratott Temesváron a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa harmadik fordulójában.

Az F csoportban egy győzelemmel és egy vereséggel álló szolnokiak - akik áprilisban a debreceni Eurochallenge-négyes döntő utolsó helyén végeztek - remekül kezdtek, a temesvári csapat csak 0-9-nél talált be először. Az első negyedben a főként a nyáron érkezett irányítónak, Simon Balázsnak köszönhetően szerzett 11 pontos előny (16-27) a folytatásban kettőre olvadt (27-29), itt azonban megtört az erdélyiek lendülete. Báder Márton (a képen) és a lett Ernests Kalve is hatalmasakat zsákolt, a félidőben 41-51 volt az állás.

Az idén az NB I helyett az Adria Ligában szereplő, magyar bajnok és kupagyőztes Szolnok térfélcsere után is hibátlanul büntetőzött, így csakhamar 18 ponttal meglépett. Az utolsó játékrésznek azonban már csak 64-72-ről vágtak neki a csapatok. Pór Péter tanítványai a hajrában már nem engedték ki a kezükből a meccset, és végül magabiztos győzelmet arattak az elfáradó hazaiak felett.

A szolnokiak egy hét múlva a német Oldenburgot fogadják.