Egyesben és párosban is győzelemmel kezdett Babos Timea

Tenisz: Babos Tímea könnyed sikerrel kezdett Szöulban

2014. 04. 24.

A papírformának megfelelően Babos Timea magabiztosan, két játékot veszítve nyert a szabadkártyás Li Szo Ra ellen az 50 000 dolláros szöuli ITF-versenyen. A mérkőzés 53 percig tartott.

Timi a keddi edzésnap után szerdán a 2-es pálya első mérkőzését játszotta szerdán. A találkozón egyértelmű esélyesnek számított, hiszen a világranglista 119. helyén áll, míg ellenfele a 361.

A 20 éves játékos bemutatkozása szerencsére nélkülözte az izgalmakat. Timi a 25 perces első szett első játékában 40-re nyerte el ellenfele adogatását, a második esélyt használta ki. Utána simán nyerte adogatását, majd 0-ra brékelt. A következő játék is a verseny 4. kiemeltjéé lett, Li ekkor iratkozott fel az eredményjelzőre (4:1).

Timi a hetedik játékban újra 40-re brékelt, harmadik szettlabdáját használta ki.

A folytatás is egyoldalú volt! A magyar játékos 40-re, majd 30-ra vette el a szabadkártyás dél-koreai játékos szerváját, 5:0-ra elhúzott. Li ekkor szépített, de az utolsó gémben Timi újra magabiztos volt, második mérkőzéslabdáját értékesítette, bejutott a legjobb 16 közé Szöulban.

A magyar teniszező következő ellenfele Storm Sanders lesz, aki 6:2, 6:2-re nyert a selejtezőből érkezett Mijamura Miki ellen.

A 19 éves ausztrál játékos 267. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 232. (2014. február 3.) volt. Karrierje során 1 ITF-versenyt nyert egyesben, tavaly az ausztráliai Launcestonban (25 000 dollár) a selejtezőből indulva maradt veretlen. Az idei szezonban a brisbane-i selejtezőben legyőzte Irina-Camelia Begut 0:6, 6:0, 6:3-ra, míg a hobarti főtábla első körében a Suaj Peng ellen nyert 6:2, 6:2-re. Utána hatalmas csatára késztette Kirsten Flipkenst (4:6, 7:6, 7:6). Az Australian Openen szabadkártyával indult, alaposan megszorította Camila Giorgit (4:6, 6:1, 6:4). Január vége után viszont nem indult versenyen egészen Szöulig.