Tenisz: Babos Timea visszavágott múlt heti legyőzőjének

2014. 05. 02.

Babos Timea szinte mindvégig hibátlanul adogatott, jól is fogadott, így két játszmában nyert Storm Sanders ellen a 75 000 dolláros gifui ITF-verseny második fordulójában. A mérkőzés 56 percig tartott.

A 19 éves ausztrál játékos ugyan csak a világranglista 261. helyén áll, de a 2014-es szezonban már több figyelemreméltó eredményt is elért. Legyőzte Irina-Camelia Begut, Peng Suajt, megszorította Kirsten Flipkenst és Camila Giorgit is. A múlt héten Szöulban pedig Timit búcsúztatta három szettes, nagy csatában a második fordulóban.

Gifu azonban nem Szöul!!! Timi az első körben remekül adogatott és nagyon jól fogadott, 6:3, 6:3-ra nyert Szema Jurika ellen. Ezt a teljesítményt pedig – néhány gémtől eltekintve” felül is múlta a második fordulóban!

A 20 éves magyar játékos a 20 perces első szettben 1:1 után remekelt. A negyedik gémben simán brékelte ellenfelét, majd előnyét folyamatosan növelte. Sandersnek esélye sem volt, sőt 4:1-nél újra elveszítette adogatását. Timi pedig 15-re szerválta ki a játszmát.

A második szettet is kiválóan kezdte a verseny 2. kiemeltje, azonnal brékelt, majd 2:0-ra elhúzott. Ekkor ellenfele két bréklabdát hárított, majd 3:1-nél egy újabbat. Sajnos ezután Timi 15-re elveszítette adogatását...

A magyar játékos azonban ezután visszavette az irányítást, magabiztosan brékelt, majd 5:3 után meccslabdához jutott. Timi 30-ra el is nyerte ellenfele szerváját, így nagyszerű teljesítménnyel jutott a legjobb nyolc közé.

Babos a második fordulóban 6 ászt ütött, egy kettőshibát vétett. Adogatóként mindössze 11 labdamenetet veszített, fogadóként 32 pontot gyűjtött. Tizenkét bréklabdából ötöt értékesített.

„Nagyon összeszedetten és jól játszottam! Nyilván bennem volt a múlt heti vereség, így nagyon meg akartam verni. De ezt kontroll alatt tudtam tartani. Örülök a győzelemnek Smile” - nyilatkozta Timea.

A következő ellenfél a világranglista 194. helyén álló Egucsi Misza lesz. Ez pályafutása eddigi legjobbja. Karrierje során 4 ITF-versenyt nyert egyesben: 2011-ben Bangkokban és Karuizavában (Japán), idén pedig Burnie-ben (50 000 dollár, Ausztrália) és Port Pirie-ben (15 000 dollár, Ausztrália). A múlt héten döntős volt Szöulban (50 000 dollár).
A gifui tornán Egucsi először a japán Ukai Mikit (6:2, 6:4), majd a brit Naomi Broadyt (6:7, 7:6, 6:4) búcsúztatta.

KANGAROO CUP INTERNATIONAL LADIES OPEN TENNIS 2014 (75 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ:
Babos Tímea (2.)-Storm Sanders (ausztrál) 6:1, 6:3

(Forrás: babostimea.hu)