Győzelem a nanjingi olimpikon Stollár Fanny vezérletével a Park Teniszklubban

2014. 08. 05.

Teniszben két lány képviseli hazánkat a nanjingi ifjúsági olimpián. A napokban mindketten korosztályos csapat Európa-bajnokságon szerepelnek.

Budapesten a Park Teniszklubban Stollár Fanny (a képen) vezérletével az U16-os válogatott vívta ki az első találkozóján sikerrel a vb-szereplés jogát.

A nyolccsapatos eseményen az 1. kiemelt magyarok meccse a brit válogatott ellen rosszul kezdődött, Gálfi Dalma némi meglepetésre 6-3, 6-2-re kikapott Katie Swantől.

Ezt követően Stollár Fanny 6-2, 6-3-ra nyert Maia Lumsden ellen, így jöhetett a mindent eldöntő páros meccs, melyen a mieink hihetetlenül mélyről jöttek vissza az addigra igen szép számú nézőközönség legnagyobb örömére.

Dalma és Fanny 6-3-ra nyerte az első szettet, majd 6-2-re elbukta a másodikat és nagyon úgy tűnt, hogy idén sem lesz meg az U16-os Eb-aranyérem, a britek ugyanis a döntő szettben 2-0-s magyar vezetés után sorozatban öt gémet nyertek.

A mieink ekkor elkezdtek egy olyan hajrát, amire még sokáig emlékezni fogunk, három meccslabda hárításával először kiegyenlítettek, majd 6-5-re is vezettek.

Innen a britek visszajöttek, tie-breakre mentették a találkozót, amiben azonban a mieink bizonyultak jobbnak és 6-3, 2-6 7-6(3)-ra megnyerték a meccset.

Ezzel a magyar csapat nemcsak a fehéroroszok elleni, kedden 10 órakor kezdődő elődöntőbe jutott be, hanem kijutott a szeptemberi mexikói vb-re is!

U18-as lányaink Franciaországban szerepelnek, Granvilleben 2. kiemeltként a fehéroroszokkal kezdték az Eb-tornát. Barzó Lilla 6-4 6-2-es, Palina Dubavets elleni győzelme után a nanjingi olimpikon Bondár Anna 6-2, 6-3-ra kikapott Irina Simanovicstól, a két magyar lány azonban a párosban megnyugtató 6-3, 6-2-es győzelmet aratott és bejutott a négy közé.

A döntőbe kerülésért a szerb csapat következik, ahol a világelső Jorovic lesz majd Anna ellenfele. A magyar csapat győzelme esetén az első magyar válogatott lenne az Eb-fináléban.

Az U18-as csapat tagjaként szerepel a harmadik nanjingi résztvevő Biró André Csehországban.

A magyar gárda először vereséget szenvedett a németektől. Bíró André ezen a találkozón 6-7(3), 6-4, 7-6(4)-re kikapott Victor Kostintól, majd a bronzéremért játszhatott a portugálok elleni összecsapáson. Ott 6-3, 7-5-re verte Felipe Cunha Silvat. A magyarok 2-1-re nyerték ezt a találkozót.