Theodora Magyar Kupa: Szolnok-Szeged döntő lesz a pólós kupában

2013. 11. 17.

A Szeged meglehetősen könnyen, 11 gólos sikerrel jutott be a Theodora Magyar Kupa vasárnapi döntőjébe.

Tizennyolc másodperc kellett ahhoz, hogy 5 métereshez jusson a Kaposvár a Szeged elleni elődöntőben. Surányi harcolta ki, Juhász-Szelei állt oda a vonalra, de Nagy Viktor kivédte a büntetőt. Ez meg is adta a mérkőzés alaphangulatát – a szép számú nézőközönség legnagyobb örömére.

Ennek ellenére mégis a Kaposvár szerezte meg a vezetést, mert Szivós Márton elhibázta az első fórt, majd Tóth Márton is hibázott, nem úgy Dőry Farkas. Benedek Tibor bő keretében Martfűn ott volt a fiatal játékos, aki aztán a következő támadásnál büntetőt érően szabálytalankodott Lukas Seman ellen. Az ötöst Szivós értékesítette, és innentől nagy csend, nagy gólcsend következett, kaposvári részről.

Tóth, Szivós és Juhász góljai után 4-1-gyel mentek rövid pihenőre a csapatok, hogy aztán a Kaposvár csak a második negyed harmadik percében szerezzen ismét gólt, akkor Benic volt eredményes egy szép bejátszást követően.

A szegedi drukkerek ezúttal is hangosak voltak, maroknyian, a kapu mögött sípoltak, doboltak, nádihegedűltek. A második negyed hetedik percében Molnár Papesz mosolygott és kacsintott Szécsi Zolira, a kapus ugyanis kivédte büntetőjét. Egy perc sem telt el, amikor a kacsintás elmaradt, legalábbis Molnár akcióból már betalált.

„Nagyon sima, nagyon sima” – mondta Kósz Zoltán Decker Attilának a nagyszünetben az előcsarnokban, és valóban egyértelműnek tetszett a Szeged fölénye az első két negyedben. Olyannyira, hogy a harmadik negyedben nem talált be a Kaposvár.

Szivós góljával 11-3 volt az eredmény, ekkor már senki sem gondolta, hogy ezt a meccset elveszíti a Szeged. Nem is történt így, sorozatban harmadik alkalommal döntős a Szeged.

Vincze Balázs, a zsinórban kétszeres kupagyőztes szegedi csapat vezetőedzője az előző két évi siker nyomán is rutinos nyilatkozó már, szinte kérdés nélkül frappáns összefoglalót adott a mérkőzésről.

„Mindkét kapus nagyon jól védett. Szécsi Zoli is 5 méterestől kezdve ziccereken keresztül emberhátrányos helyzetekben nagyszerű védéseket mutatott be, csakúgy, mint Viktor, akivel szintén csak elégedett lehet az ember. Mint ahogyan a többi játékossal is. Négy gólt kapni egy Kaposvártól nem kis teljesítmény, még akkor sem, ha az ellenfelünket mindenki a mostani négyes döntő leggyengébb csapatának gondolta. Ugyanakkor a leggyengébb ellen is odafigyelve és jól kell játszani ahhoz, hogy közel 24 óra múlva legyen megfelelő háttér, amiből meríteni lehet egy következő jó teljesítményhez. Az, hogy ma ilyen kedvvel és eredményesen játszottak a srácok, egy jó dolog, de az, hogy ez elegendő-e holnap a győzelemhez, azt még nem lehet tudni. Az egy teljesen más csata lesz, szeretnénk majd egy jó meccset játszani, hasonlóan élvezetes játékkal, és remélem, hogy abból a legjobb eredmény jön majd ki a számunkra.”

Szilvasán Patrik, a Kaposvár játékosa így értékelt: „Nem erre számítottam. Az, hogy itt vagyunk, már egy nagy dolog számunkra. Tisztes helytállás volt a célunk. Azt hittük, ha 3-4 góllal kikapunk, az már nekünk jó lesz, végül most ez így sikerült, sajnáljuk, ez van. Tanulunk a meccsből, nincs is más választásunk.”

Dr. Molnár Tamás, a Szeged olimpiai bajnoka is röviden összefoglalta gondolatait: „Sima volt, komolyan vettük a mérkőzést, és úgy is játszottunk, miután elkezdődött. Igaz, vagy fél tucat helyzetet kihagytunk. Ha még jobban koncentrálunk majd ezekben a helyzetekben, akkor azt gondolom, hogy még Szolnokon is van esélyünk arra, hogy megvédjük a címünket”.

A címvédő Szeged után a tavalyi második Szolnok jutott be a döntőbe, miután a négycsapatos finálé második elődöntőjében három góllal nyert a Vasas ellen.

A torna házigazdái végig vezetve kerekedtek felül az angyalföldi gárdán, amely előbb 6-2-es, majd 10-6-os vesztes állásból még vissza tudott kapaszkodni kétgólnyira, de a tetemes hátrány ledolgozására nem volt esélye.