Tizennégy magyar érem a szív- és tüdőátültetettek Európa-bajnokságáról

2014. 07. 24.

Vilniuszban rendezték július közepén a szív- és tüdőátültetettek 15. Európa-bajnokságát. A litván kontinensviadalon - több sportágban - remek szerepléssel, összesen 6 arany-, 5 ezüst- és 3 bronzéremmel zárt a magyar válogatott.

Az Európa-bajnokságon 20 nemzet képviseltette magát, magyar színekben 7 sportoló - köztük 4 tüdő- és 3 szívátültetett - valamint 1 egészségügyi kísérő vett részt a játékokon. A magyar válogatott 6 sportágban állt rajthoz.

Úszásban Oláhné Jelli Zsuzsanna 3 számban indult, és mindháromban maga mögé utasította versenytársait, így 3 aranyéremmel lett gazdagabb.

Asztaliteniszben Fekete Lajos és Rimóczy Gábor is aranyérmes lett a saját korcsoportjában; valamint együtt elindultak párosban is, ahol a második helyet szerezték meg.

Röplabdában a magyar csapat a harmadik helyen végzett (csapattagok: Merth Attila, Rimóczy Gábor, Oláhné Jelli Zsuzsanna, Fekete Lajos, Gyöngyösi Attila és dr. Hanz Csaba - képen).

Dr. Hanz Csaba a röplabdamérkőzést követően teniszben is pályára lépett, ahol nagy küzdelemben megszerezte az első helyet.

Sipos Róbert ezüstérmes lett a 4 km-es futásban. Merth Attila és Gyöngyösi Attila az atlétikai versenyek kislabdadobás számában indult el, mindketten saját korosztályuk bronzérmesei lettek.

Tollaslabdában Sipos Róbert egyéniben és párosban is a dobogó második fokára állhatott fel.

Az utazáshoz a Magyar Röplabda Szövetség a kisbuszával járult hozzá.

(Magyar Szervátültetettek Szövetsége - MOB)