Több kell a Veszprémtől szombaton a továbbjutáshoz, itt a női BL négyesdöntő programja

2014. 03. 29.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában az MKB-MVM Veszprémnek, az EHF Kupában pedig a Pick Szegednek és a Csurgónak a továbbjutásról határozó mérkőzés következik a hétvégén - utóbbi csapatnak egy győzelem sem feltétlenül garantálná a biztos továbbjutást.

A veszprémiek a nyolcaddöntő első, plocki felvonásán nem játszottak jól, 34-33-ra kikaptak, és csak eredményes hajrájuknak köszönhetően nem érkeztek haza nagyobb hátránnyal. A magyar elitcsapat célja a kölni négyes döntőbe kerülés, ehhez azonban nemcsak a lengyelek elleni párharcban (visszavágó: szombat, 14 óra), hanem a következő körben is jobban kell kézilabdázniuk. A szombati összecsapás a veszprémiek 200. BL találkozója lesz.

Az EHF Kupában a négyes döntőt rendező Füchse Berlin biztos csoportelső, így a „csonka” negyeddöntőbe a másik három csoportelső és a három legjobb csoportmásodik kerül. Azaz a legrosszabb csoportmásodik nem jut tovább.

Amennyiben a Szeged szombaton (16.00) pontot szerez a vendég dán Kristianstaddal szemben, biztos negyeddöntős - a francia Nantes eredményétől függően csoportelsőként vagy -másodikként. Ha a Tisza-partiak kikapnának, akkor számolgatniuk kell.

A Csurgónak biztosan nyernie kell szombaton (19.00) Hannoverben, hogy maradjon esélye a negyeddöntőre. Jelenleg ugyanis hat pontja van, a másik két csoportban pedig a második helyezett minimum nyolc ponttal zár, míg a D jelű kvartettben a két hatpontos, a román Constanta és a francia Chambéry egymás ellen játszik az utolsó körben.

A Csurgó győzelemmel lehet csoportelső is (és így negyeddöntős), ha a svéd Lugi vasárnap kikap a spanyol Ademar León otthonában. Ugyanakkor az is benne van a pakliban, hogy a magyar csapat begyűjti a két pontot Németországban, csoportmásodik lesz, mégis lemarad a negyeddöntőről.

A helyzetet bonyolítja, hogy a csoportutolsókkal szembeni eredményeket kiveszik, és így vetik össze a csoportmásodikakat. A somogyiak megjegyezték, nem éppen sportszerű az EHF részéről, hogy a mérkőzéseket nem egy időben rendezik, emellett felhívták a figyelmet arra, elképzelhető, hogy egy Hannoverben elszenvedett vereséggel jobban járnak, mint a győzelemmel.

Ugyanis a Csurgónak a León ellen a legrosszabb a mutatója, így számára az lenne a legkedvezőbb, ha a spanyol csapat zárna utolsóként a kvartettben, és a velük szembeni meccseket kivennék a számításból. Ez akkor fordulhatna elő, ha Hannover legyőzi a Csurgót - magyar szempontból kedvező esetben csak egy góllal - és a Lugi legyőzi a Leónt.

A hétvégi program:

Férfi BL, nyolcaddöntő, visszavágó:
MKB-MVM Veszprém - Wisla Plock (lengyel), szombat 14.00 (az első mérkőzésen: 33-34)

Férfi EHF Kupa, 16-os főtábla, 6. utolsó forduló:
A csoport:
Hannover (német)-Csurgó 19.00
Az állás: 1. Lugi HF (svéd) 7 pont, 2. Csurgó 6, 3. Ademar León (spanyol) 4, 4. Hannover 3

C csoport:
Pick Szeged-Kristianstad (svéd) 16.00
Az állás: 1. Nantes (francia) 8 pont (147-124), 2. Szeged 8 (145-141), 3. Kristianstad 2 (133-142), 4. Tatran Presov (szlovák) 2 (151-169)

Itt a női kézilabda BL négyes döntőjének programja

A címvédő győri csapat vívja majd az első elődöntőt május 3-án szombaton a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében, melynek pontos programját pénteken hozta nyilvánosságra az európai szövetség (EHF).
Az EHF honlapja szerint a Győri Audi ETO KC a dán Midtjyllanddal 15.00 órától csap össze.
Ezt a meccset követi majd a Vardar Szkopje és a Buducsnoszt Podgorica találkozója.
Másnap a bronzcsatát 14.30-tól, míg a finálét 17.00-tól játsszák a Papp László Sportarénában.