Torba Erik finalista, Lőrincz Tamás és az asztaliteniszező lányok a bronzért küzdhetnek

2019. 06. 28.

A magyarok asztaliteniszben, birkózásban és pályakerékpározásban harcoltak a jó eredményekért a II. Európa Játékok 8. versenynapján. Szombaton három éremért biztos szurkolhatunk.

Pénteken megkezdődtek a kötöttfogású birkózók küzdelmei is. A korosztályos szinten több világversenyes éremmel rendelkező, a felnőttek között 2017-ben Eb-5. Torba Erik (60 kg) technikai tussal verte a svéd Fazljiját, 5-1-re az U23-as Eb-2. román Arnautot, majd az elődöntő változatos küzdelmében 6-5-re az Eb-3. grúz Csharitasvilit, így a fináléba jutott. Itt majd szombaton a világ- és Európa-bajnok orosz Marjanjan vár rá. A háromszoros Eb-győztes, olimpiai és vb-2. Lőrincz Tamás (77 kg) idei mindössze második versenyén a francia Nuguest 10-2-re, a fehérorosz Lijahot 5-1-re verte, az elődöntőben viszont 4-1-re kikapott az általa korábban legyőzött örmény Csaljantól, így a bronzmérkőzésen lesz érdekelt szombaton. Krasznai Máté (67 kg) egy vereséggel kiesett. A szombaton rajtolók közül az Eb-győztes, vb-3., olimpiai 5. Lőrincz Viktor (87 kg) svájci, a 2009-es világbajnok Kiss Balázs (97 kg) pedig szerb riválissal – régi ismerősével, a grúz származású Kadzsalával – kezd.

A magyar női asztalitenisz-válogatott óriási csatában 3-2-re kikapott a románoktól a minszki Európa Játékok csapatversenyének elődöntőjében, így szombaton a bronzéremért játszhat a lengyelekkel. Az aranyért járó tokiói olimpiai kvótáról azonban már biztosan lemarad. Eredmények: Daniela Dodean-Monteiro, Elizabeta Samara - Pergel Szandra, Madarász Dóra 2-3 (-9, 6, -6, 9, -10), Szőcs Bernadette-Póta Georgina 3-0 (9, 7, 9), Samara-Madarász 2-3 (7, -6, 9, -7, -8), Szőcs-Pergel 3-1 (-7, 10, 9, 4), Dodean-Póta 3-2 (6, -7, -12, 6, 10). A másik elődöntőben az első helyen kiemelt németek nagy csatában győzték le 3-2-re a hetedikként rangsorolt lengyeleket, így a torna szombati zárónapján előbb magyar-lengyel bronzmeccset, majd román-német döntőt rendeznek, magyar idő szerint 9, illetve 12 órától. A győztes csapat már biztosan ott lehet a 2020-as ötkarikás játékokon.

A pályakerékpáros Szalontay Sándor nem jutott nyolc közé a férfiak sprintversenyében. Miután a selejtezőt és az első kört vigaszágról sikerrel vette - a csapatban világ- és Európa-bajnok holland Jeffrey Hoogland várt rá, és nem volt esélye az azonnali továbblépésre. Így megint vigaszágra került, ahol a lengyel Rafal Jan Sarneckivel csatázott. Az utolsó mért körben a magyar sprinter sokáig elöl állt, az utolsó kanyarba is elsőként érkezett, ám riválisa remekül hajrázott, és végül győzött. Szalontay Sándor vasárnap keirinben is rajthoz áll, ebben a számban motoros felvezetéssel érik el a versenyzők az utolsó három kört.

A nap zárásaként a 160 körös, 40 kilométeres távval fejeződött be a Velodrom pénteki programja. A mezőnyben ott volt Filutás Viktor, aki 16 vetélytársával együtt vágott neki a távnak.
A magyar pályakerékpáros bátran kezdett, a 10. körben még lemaradt a pontszerzésről, a 20.-ban viszont második volt. Ezt követően hosszú körökre "megbújt" a mezőnyben, a hatodik hajráért viszont megint elindult, amiért egy negyedik hely, illetve egy pont lett a jutalma. Később is sikerült pár ponttal gazdagodnia. A verseny utolsó szakaszában aztán igyekezett a lehető legjobb helyen tekerni, de pontot már nem tudott szerezni, a hetedik helyen gurult át a célvonalon, a 7 pontjával pedig a 11. pozícióban zárta a viadalt.

Két nappal az Európa Játékok befejezése előtt 136 számban hírdettek eddig győztest. A magyarok 4 arany-, 5 ezüst- és 3 bronzérmet begyűjtve a 9. helyen állnak az éremtáblázaton. A két utolsó versenynapon szombaton és vasárnap sportolóink szertornában, karatéban, asztaliteniszben és birkózásban esélyesek éremszerzésre.

A magyar dicsőségtábla ide kattintva megtekinthető.

(MOB-összeállítás, fotó: MOB/Szalmás Péter)