Tóth Tamás viszi a magyar zászlót a záróünnepségen

2016. 09. 18.

A magyar küldöttség egyetlen aranyérmese, Tóth Tamás viszi majd a magyar zászlót a riói paralimpia vasárnap esti záróünnepségén, a Maracana Stadionban.

Ezt Szabó László jelentette be, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke, aki azt mondta: a döntést nagy tapsvihar fogadta.

A Vasas 24 éves úszója, Tóth Tamás, aki az S9-es sérültségi kategóriában versenyez, négy éve, Londonban két ezüstérmet nyert, itt Rio de Janeiróban pedig a hétfői bronz (100 gyors) után pénteken este első lett 100 méter háton, megszerezve ezzel az első magyar aranyat.

A XVI. paralimpiai játékok a magyarok számára befejeződött.

A játékokon 162 ország 4350 sportolója versenyzett. A 22 sportágban 528 versenyszámban hírdettek bajnokot.
A játékok befejező napján még három sportágban összesen 7 győztest ünnepelnek. Atlétika 5 maratonifutó kategóriában, férfi ülőröplabdában és a kerekesszékes rögbiben lesz még éremosztás.
A versenyek utolsó napján a magyarok már nem szerepelnek. Eddig 82 ország rendelkezik valamilyen színű éremmel. Magyarország összesen 18 érmet szerzett, amivel az éremtáblázat 46. helyét foglalja el.