Tour de Ski: Kowalczyk és Legkov a győztesek

2013. 01. 07.

Az olaszországi Val di Fiemmében a nők 9 km-es szabadstílusú hendikepes versenyével zárult a Tour de Ski.

A viadalt sorozatban negyedszer nyerte meg a lengyel Justyna Kowalczyk, két norvég, Therese Johaug és Kristin Steira előtt.
A verseny befejező szakasza hagyományosan az Alpe Cermis hegyen fölfelé zajlik, aminek a címvédő lengyel több mint kétperces előnnyel vágott neki a második helyen haladó Johaug előtt. A norvég azonban így sem adta fel, folyamatosan faragott a lemaradásából, és végül kevesebb mint félperces hátránnyal ért célba, így természetesen ő nyerte meg a napi szakaszt.
A harmadik helyen Steira már több mint két és fél perces különbséggel következett, míg a negyedik a finn Krista Lähtenmäki, az ötödik Astrid Jacobsen, a hatodik pedig a szintén norvég Heidi Weng lett.

A férfiak 9 km-es szabad stílusú hendikepes küzdelmén a versenyt az orosz Alekszandr Legkov nyerte meg a svájci Dario Cologna és az orosz Makszim Viljegzsanyin előtt.
A viadal záró versenyén a háromszoros címvédő Cologna vághatott neki elsőként a távnak, de csak néhány másodperccel megelőzve Legkovot, a norvég Petter Northugot és Viljegzsanyint.
A négy sífutó gyorsan össze is állt, s az elején így kaptattak az emelkedőn, ott azonban Legkov rákapcsolva lerázta Colognát és Viljegzsanyint is, míg Northug teljesen leszakadt tőlük. Két kilométerrel a vége előtt már nagyjából fél perc volt az orosz előnye, és ezt tartani is tudta a másik oroszt otthagyó Cologna előtt.

TOUR DE SKI, VAL DI FIEMME (OLASZORSZÁG)

VÉGEREDMÉNY

Férfiak: 1. Alekszandr Legkov (orosz) 3:29:35.1, 2. Dario Cologna (svájci) +18.7, 3. Makszim Viljegzsanyin (orosz) +40.7

Nők: 1. Justyna Kowalczyk (lengyel) 2:25:21.6, 2. Therese Johaug (norvég) +27.9, 3. Kristin Steira (norvég) +2:39.5