Továbbjutott a női válogatott, a férfiak az alsóházban folytathatják

2012. 03. 29.

A magyar női válogatott harmadik helyen végzett csoportjában, így teljesítve előzetes célkitűzését bejutott a legjobb 12 közé az asztaliteniszezők dortmundi csapat-világbajnokságán. A nyolc közé kerülésért a Koreai Köztársaság gárdája lesz az ellenfél.

Téglás Péter együttesének továbbjutása szerdán reggel még nagyon távolinak tűnt, szinte csak matematikai esély volt rá, miután a gárda három vereséggel várta a csoportküzdelmek zárónapját.

Póta Georgináék azonban délelőtt megverték az amerikaiakat, majd délután a fehéroroszokat is 3-0-ra, s mivel a hatos utolsó meccsén a románok nagy csatában, 3-2-re jobbnak bizonyultak az ukránoknál, a körbeverések miatt - a küldöttségtől kapott tájékoztatás szerint - a magyar csapat zárt a harmadik, még továbbjutást érő helyen.

A csoportból az első három került a legjobb 12 közé - a csoportgyőztes kínaiak egyből a negyeddöntőbe -, míg a 4-6. helyezettek a 13-24. pozícióért folytathatják szereplésüket. A második románok és a harmadik magyarok csütörtökön a legjobb nyolc közé jutásért szállnak harcba, a magyarok ellenfele a dél-koreai csapat lesz.

Negyedik mérkőzésén harmadik vereségét szenvedte el a magyar férfiválogatott asztalitenisz-válogatott, és az alsó ágon, azaz a 13-24. helyért folytatja.

Harczi Zsolt együttese - amely két éve bravúros teljesítménnyel nyolcadik lett - a szerdai negyedik fordulóban a franciáktól kapott ki 3-1-re, s mivel az utolsó körben a csoportot vezető dél-koreaiakkal találkozik, nagy valószínűséggel az ötödik helyen zár a C jelű hatosban.

A csoportból az első három kerül a legjobb 12 közé, míg a 4-6. helyezettek a 13-24. pozícióért folytathatják szereplésüket.

A férfi válogatott a dél-koreaiaktól elszenvedett vereséggel zárta a C csoportot.

Harczi Zsolt együttese ötödik helyen végzett és csütörtökön a 13-24. helyért folytatja a küzdelmet.

Eredmények (a küldöttségtől kapott tájékoztatás alapján):

nők, A csoport:

4. forduló:

Magyarország-Egyesült Államok 3-0
Lovas Petra-Ariel Hsing 3-0,Póta Georgina-Lily Zhang 3-2, Tóth Krisztina-Judy Hugh 3-0
Kína-Románia 3-0
Fehéroroszország-Ukrajna 3-2

5. forduló:

Magyarország-Fehéroroszország 3-0
Póta Georgina-Viktorija Pavlovics 3-2, Lovas Petra-Jelena Dubkova 3-1, Tóth Krisztina-Veronika Pavlovics 3-1
Kína-Egyesült Államok 3-0
Románia-Ukrajna 3-2
A csoport végeredménye: 1. (továbbjutott) Kína 10 pont, 2. (továbbjutott) Románia 9, 3. (továbbjutott) Magyarország 7, 4. Ukrajna 7, 5. Fehéroroszország 7, 6. Egyesült Államok 5

férfiak, C csoport:

4. forduló:

Franciaország-Magyarország 3-1
Simon Gauzy-Zwickl Dániel 3-1, Emmanuel Lebesson-Jakab János 3-0, Quentin Robinot-Pattantyús Ádám 2-3, Gauzy-Jakab 3-1
Koreai Köztársaság-Ausztria 3-1
Tajvan-Dánia 3-1

5. forduló:

Koreai Köztársaság-Magyarország 3-1
Dzsung Jung Szik-Pattantyús Ádám 3-1, Kim Min Szeok-Kosiba Dániel 0-3, Rju Szeung Min-Zwickl Dániel 3-0, Kim-Pattantyús 3-0
Tajvan-Franciaország 3-1
Ausztria-Dánia 3-1
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Koreai Köztársaság 10 pont, 2. (és továbbjutott) Ausztria 9, 3. (és továbbjutott) Tajvan 8, 4. Franciaország 7, 5. Magyarország 6, 6. Dánia 5

A folytatás: férfiak nők