Túraautó-vb: elbántak a pazarul rajtoló Michelisz Norberttel

2012. 11. 04.

Michelisz Norbert a túraautó-világbajnokság Sanghaji Nagydíjának második futamán sem volt szerencsés.

A Zengő Motorsport magyar versenyzője a nyolcadik rajtkockából indulva a 24. helyen ért célba, így nem szerzett pontot.

Michelisz remekül kapta el a rajtot, de az első kanyarban a brit Alex MacDowall „segítségével” kicsúszott a pályáról és defektet kapott. Bár ezután visszatért a pályára, érdemi eredményt már nem tudott elérni, a leggyorsabb körre akart rámenni, de szélárnyék nélkül erre nem volt esélye.

A futamot Robert Huff nyerte meg, kihasználva, hogy Yvan Muller kilökte a vezető pozícióban haladó Alain Menut. A privát versenyen D'Aste duplázott, megnyerte a második versenyt is.

Michelisz a FIA WTCC pontverseny hatodik helyén áll 152 ponttal. A Yokohama Drivers' Trophy értékelésében a Zengő Motorsport versenyzője 11 egységgel előzi meg Pepe Oriolát, és megérkezett a bajnoki címért folyó harcba Stefano D'Aste is, aki 14 pontos hátránnyal utazhat Makaóba, a sorozat utolsó állomására, ahol dupla pontokért küzdenek majd a versenyzők.
Michelisz az első futamon a 16. helyen zárt.

TÚRAAUTÓ-VB, SANGHAJI NAGYDÍJ
01. FUTAM
1. Alain Menu (svájci) 25:12.369, 2. Robert Huff (brit) +1.500 mp, 3. Stefano D’Aste (olasz) 11.192 mp,...16. MICHELISZ NORBERT 1:07.550 p

2. FUTAM
1. Huff, 2. Yvan Muller (francia) +1.195 mp, 3. Menu +2.698 mp,…24. MICHELISZ 1 kör hátrány

A vb állása: 1. Huff 390 pont, 2. Muller 367, 3. Menu 352, 4. Tarquini (olasz) 236, 5. Coronel (holland) 196, 6. MICHELISZ 155