Michelisz Norbert harmadik a Salzburgringen

Túraautó-vb: Michelisz csak 18. a kínai gyakorláson

2013. 11. 02.

Az idény utolsó előtti versenyhétvégéjét rendezik a túraautó-világbajnokságban, a mezőny Kínában feszül egymásnak.

Pénteken a teszttel hivatalosan is kezdetét vette a program, amely nem sikerült túl jól Michelisz Norbertnek. A Zengő Motorsport versenyzője a 18. helyen zárta a gyakorlást, hátránya közel három másodperc az élen záró Yvan Mullerhez képest.

Michelisz Norbert azzal a tudattal várhatta a kínai versenyhétvégét, hogy ezen a versenyen pályafutása során még egyszer sem sikerült pontot szereznie. Ugyanakkor a Hondával ez az első megmérettetése, ráadásul Japánban, a sorozat legutóbbi futamán fényes győzelmet aratott. A teszten azonban rá kellett jöjjön a Zengő Motorsport stábja, hogy a szuzukai beállítások Sanghajban nem működnek annyira jól. Michelisz a 18. helyen zárta a gyakorlást, a mérnöki csapat nem talált hibát az autón, ez jó hír, viszont a beállításokon változtatni kell és az időmérőig nincs sok ideje a gárdának. Ez már nem annyira jó hír. Ugyanakkor a Zengő Motorsport szakemberei pályafutásuk során már számtalanszor bizonyították, hogy a legnehezebb szituációra is találnak megoldást, valamit mindig elő tudnak húzni a cilinderből.

"Gondoltam, hogy nem mi leszünk a leggyorsabbak, de azért arra számítottam, hogy az első tíz hely környékén lehetünk. A közel három másodperces hátrány soknak tűnik. Több összetevője volt ennek a mai szereplésnek. Egyrészt az első körben már nagyon komoly füstképződés volt a vezetőfülkében, ezt pedig a szemeim nagyon megsínylették, nem is láttam pontosan, hogy mindig hova fordulok. Ez volt a kisebb baj, a nagyobb az volt, hogy megpróbáltuk a szuzukai beállításokat itt is, de az autó az teljesen megváltozott a japán hétvégéhez képest. Olyan, mintha egy teljesen más versenyautóban ültem volna, ahol nem kellett volna ott alulkormányzott volt, ahol nem ott pedig túl. Szerintem nem volt két ugyan olyan köröm, de kis túlzással élve két egyforma kanyarom sem. Remélem ez az érzés holnapra változik, meg kell nézni, hogy nem volt-e valamilyen mechanikai probléma az autóval mert ennyire rosszul nem is hiszem, hogy valaha viselkedett volna" - mondta Michelisz Norbi a tesztet követően.

A tréninget amúgy a már világbajnok Yvan Muller zárta az élen a Chevrolet-val, a másik két Hondával Gabriele Tarquini a 7., Tiago Monteiro pedig a 8. lett. A kínai verseny időmérőjét szombaton hét órától közvetíti az Eurosport, a futamokat vasárnap 8.30-tól és 9.30-tól az Eurosport és a Duna is élőben adja. Michelisz a hírek szerint extra nagy rajtszámmal az autóján teszteli a 2014-es szabályba foglalt számozást.