U18 kosárlabda EB: Hibátlanul csoportelsők a lányok

2014. 07. 22.

Románia sem tudott ellenállni a magyar válogatottnak az U18-as női Európa-bajnokságon, így csapatunk háromból három (sima) győzelemmel, a kvartett élén zárta a csoportkört.

A feldobás után a mieink hozták el a labdát, Aho rontott középtávolit, a román Debeczi révén pedig megszületett a találkozó első találata. Dubei és Nagy kosarai után gyorsan átvettük a vezetést, ám 6-6 után két és fél percig nem született pont. Eladott labdák egész sora következett, támadásban mindkét fél kapkodott. Dubei Debóra ziccere törte meg a negyed ezen szakaszát, sikerült egy nagyon picit, 10-6-ra meglépni, de ekkor feltámadt Románia, és egy 7-0-ás rohanást produkálva újfent vezettek. A negyed végén Böröndy harcolt ki faultot, a megítélt két büntetőből csak egyet értékesített, így 13-13-mal zárult az első etap.

Ahogy Böröndy befejezte, úgy folytatta: két erőszakos betöréssel hívta fel magára a figyelmet, Weninger kettese után pedig már 21-16-et mutatott az eredményjelző, a románok azonnal időt kértek. Lányaink nagyon okosan, megfontoltan játszottak, alig-alig lehetett felfedezni hibát Kuttoréknál. Ahogy az első negyedben, most is volt egy rövid szakasz, amikor nem született kosár, Kovács Andrea időkérése talán a játékosok megnyugtatása érdekében tudható be. Kaposi büntetőivel már 25-18-ra vezettünk, amikor a hazai közönség előtt játszó románok kicsit felpörgették a támadójátékukat, és visszakapaszkodtak egy pontra (29-28). Aho kosara nyugtatta meg mieinket, majd Weinger is pontot szerzett, de nem sikerült kapott gól nélkül megúszni az utolsó támadást, így 33-30-as félidei eredménnyel mehettek pihenőre a felek.

Szenzációsan kezdtük a meccs harmadik szakaszát, egy 17-0-ás rohamot produkálva érdemben el is dőlt a mérkőzés. Parádés megoldásokat láthattak a nézők Dubeitől, Weningertől, valamint Kuttortól, de az egész csapatot dicsérni kell. A románok egyszerűen nem tudták megállítani a lányokat, tipikus ‘amit rádobok, bemegy’ szituáció volt (67-42).

A záró etapot Dubei triplája nyitotta, igazából ez már örömjáték volt. Az addig kevesebb lehetőséget kapó lányok is esélyt kaptak a bizonyításra, és igen-igen tetszetősen játszottak.

A következő körbe az általunk 31 ponttal legyőzött Montenegróval kerültünk tovább, az F csoportba, és a C csoport első két helyezettjével kell majd megmérkőzniük a lányoknak.
Szerdán a másik csoport másodikja, Anglia lesz az ellenfél magyar idő szerint 19:15-ös kezdettel. A másik csoportban Izrael lett az első, a magyarokhoz hasonlóan hibátlan teljesítménnyel - válogatottunk velük csütörtökön, 17:00-kor ütközik majd meg.

A magyar csapatban három játékos Aho Nina, nagy Dorottya és Tóth Timea szerepel a nanjingi olimpián a 3x3-as kosárlabda tornán Simon Cinthiával kiegészűlve.