U18 leány kosárlabda EB: Döntőbe és az A-divízóba jutottak a magyar lányok

2014. 07. 27.

Szombaton Lettország ellen játszotta az elődöntőt a magyar U18-as leány válogatott a B-divíziós Európa-bajnokságon.

A csapatban szerepel három nanjingi olimpikon, Aho Nina, Nagy Dorottya és Tóth Timea.

Kuttor, Aho és Nagy révén nagyszerű kezdést produkáltunk, 6-0 után kénytelen volt időt kérni Lettország, Kudule aztán megszerezte az első lett pontot, büntetőt értékesített az irányító. A Kuttor-Nagy duó kiválóan működött, fejenként négy-négy pont fűződött nevükhöz a tízből (10-3). Nagyszerűen játszottak Kovács Andrea tanítványai, két perccel a negyed vége előtt sikerült a tízpontos álomhatárt is elérni (16-5). Az eredmény kialakulását nagyban befolyásolta az a tényező, hogy míg mi 44.4%-kal dobtunk mezőnyből, addig az ellenfélnél éppen, hogy elérte ez a mutató a 19%-ot. Magone gyors egymásutánban szerzett öt pontjával zárkóztak a lettek, sőt, az utolsó kosár is az övék volt, így 18-12-vel végződött az első etap.

Kaposi gól jó plusz eggyel jelentkezett, majd Kuttor Enikő küldött a helyére két büntetőt, ezt követően egy számunkra rossz periódus következett. Egészen öt pontra tudtak felzárkózni a lettek (23-18), amikor Tóth nyugtatóképp dobott egy duplát. Sok volt az eladott labda részünkről, hét alkalommal hibáztunk. Kicsit, mintha fáradtak lettünk volna, sok dobóhelyzetet hagytunk Lettországnak (27-24). Időt kért Mészárosné Kovács Andrea, de ez sem igazán hatott a lányokra, Birina kosarait követően már egált mutatott az eredményjelző (29-29). Nagy Dorottya pontjai talán megnyugtatták a csapatot, újra sikerült vezetni, méghozzá nem egy egységgel (37-31). Aho ziccere zárta a félidőt, 40-31-re vezettünk.

8-0-ával kezdtük a harmadik negyedet, a rohamot Dreimane kettese törte meg (48-33). Már-már megszokhattuk, hogy a magyar csapat parádés játékot mutat a harmadik tíz percben, most sem volt ez máshogy. Aki a pályán volt, kivette a részét védekezésből, támadásból, eloszlottak a pontok, egyedül Nagy Dorottya magaslott ki. Állva hagytuk a letteket, leindítottak lányaink, és már 54-37-re vezettünk. Kaposi sajnos beütötte negyedik személyi hibáját, de ez sem törte meg a lányokat, folytatták, ahol abbahagyták. Horváth Bernadett három másodperccel a negyed vége előtt süllyesztett el egy triplát a lett gyűrűbe, 60-41-es eredménnyel következhetett az utolsó etap.

Dubei pontjait követően már megvolt a húsz pontos vezetés is, ezután - hál’ istennek – örömjáték szemtanúi lehettek a nézők. A következő kerek különbséget is Dubei kosara jelentette, az első félidőben mutatott visszafogottabb játéka után alaposan feljavult (74-43). Megérdemelt, 84-57-es sikert arattak a magyarok.

A döntőbe jutás eredményeként jövőre az A-divízióban léphet pályára a csapat. Vasárnap 19:15-kor kerül megrendezésre a döntő, ahol Észtország legjobbjai várnak a magyarokra.

Magyarország-Lettország 84-57 (18-12; 22-19; 20-10; 24-16)
Magyarország: Aho 7, Horváth 17, Dubei 14, Nagy 18, Kuttor 13.
Cserék: Weninger 2, Böröndy 3, Kaposi 5, Tóth 3, Solymosi 0, Király 0, Gereben 2.

(Forrás: hunbasket.hu)