U19-es férfi vb: óriási harc a szlovén-német találkozón

2013. 08. 21.

Horvátország és Dánia válogatottja jutott be először a hazánkban zajló U19-es férfi kézilabda-világbajnokság elődöntőjébe, miután sikerrel vette a kedd délelőtti negyeddöntőt.

A dánok továbbra is imponáló magabiztossággal menetelnek – eddig minden mérkőzésüket legalább hat góllal megnyerték –, hiszen az északi rivális norvégok elleni párharcot gyakorlatilag a szünetre letudták: a félidőre kilencgólos előnnyel vonulhattak a piros-fehérek. A vége egészen elképesztő, 16 gólos különbség lett (35–19). A dánok közül Andreas Holst Jensen 7, Nicolai Pedersen, Niclas Kirkelokke és Kristian Stoklund Larsen pedig 5-5 gólt szerzett, miközben Sebastian Frandsen kapus 46.4, a néhány percre beszálló Mike Jensen pedig 55.6 százalékkal védett!

A horvátoknak nehezebb dolguk volt a svédekkel szemben, ám Marko Mamic személyében hihetetlen lövőformát mutató nyerőemberre leltek: az átlövő 15 próbálkozásból 11 gólt szerzett az összecsapáson, a déliek pedig végül öttel nyertek.

A további két negyeddöntő után eldőlt, hogy horvát–német és dán–spanyol elődöntőt rendeznek a világbajnokságon, miután a negyeddöntőben Németország hosszabbítás után felülmúlta Szlovéniát, Spanyolország pedig nagy csatában legyűrte Szerbiát.

A spanyol–szerb meccs óriási küzdelmet hozott, jellemző, hogy a második félidőben egyik csapat sem vezetett egy gólnál többel, így a várakozásnak megfelelően csak az utolsó pillanatok hozták meg a döntést. A szerbek az utolsó öt percben nem tudtak gólt szerezni, ezért súlyos árat fizettek: az utolsó, rossz lövéssel zárult támadásuk után a spanyoloknak maradt fél percük, az utolsó másodpercben az összesen öt találatig jutó Arnau Garíca pedig bevette a kaput, így Spanyolország jutott tovább.

A szlovén–német találkozón a rendes játékidő nem hozott döntést, így következett a hosszabbítás. Itt a Paul Drux (10 gól) vezette németek háromgólos előnyre tettek szert a második félidő elejére, ez pedig szlovén részről kapkodást szült, a fekete-fehér mezesek pedig megőrizték higgadtságukat, és végül 37–32-re nyertek.