U20-as női kézilabda vb: a legvégén úszott el az elődöntő

2014. 07. 10.

A magyar válogatott egy utolsó másodpercben esett góllal 20–19-re kikapott Németországtól a Horvátországban zajló U20-as női kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében.

Elsősorban a védekezés dominált a negyeddöntőjében, szünetben döntetlen volt az állás, majd 2. félidőben is fej-fej mellett haladtak a csapatok. A magyar csapat az utolsó percben nem tudott gólt szerezni, míg a németek a lefújás előtt pár másodperccel betaláltak, így a magyar válogatott pénteken Románia ellen az 5-8. helyért folytathatja a vb-t.

A mérkőzésen tudta vállalni a játékot a szlovénok ellen bokasérülést szenvedő Kurucz Ivett is. A találkozó első félidejében jobbára a németek vezettek, ám rendkívül gólszegény volt a találkozó, a 15. percig mindössze öt gól esett. Szünetre döntetlen lett az állás, majd fordulás után a magyar válogatott két-három gólos előnyre tett szert, ám az utolsó percben a németek egyenlítettek, majd a mieink nem tudtak gólt szerezni, az ellenfél viszont Namat révén az utolsó pillanatban betalált, így Németország jutott a legjobb négy közé.

NŐI KÉZILABDA, U20-AS VB, HORVÁTORSZÁG
NEGYEDDÖNTŐ
NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 20–19 (8–8), Kapronca. V: Vologykov, Zotyin (oroszok)
NÉMETORSZÁG: Eckerle, Roth (kapusok), Beddies, Blaze, Hartstock, Heldmann, Namat 2, Putzke 1, Rast, Rode 2, Seidel 2, Smits 5, Tissekker 3 (3), Wahle 3, Weigel 2, Wolf
MAGYARORSZÁG: Bíró, Ferenczi, Szemerey (kapusok), Dombi, Gyimesi, Hajtai, Korsós, Kurucz 1, Lukács 1, Májer, Mészáros, Sirián 4, Szekerczés 6, Tóth G. 6, Virág 1, Walfisch
Kiállítások: 2, ill. 8 perc Hétméteresek: 7/4, ill. 0