U20 EB: 2007 után újra Európa elitjében

2013. 07. 22.

A magyar fiú U20-as válogatott a legvégére hallatlanul izgalmassá váló bronzmeccsen legyőzte Belgiumot, s ezzel harmadik helyen zárt a divíziós Európa-bajnokságon.

Az érem mellett elnyerte azt is, hogy következő alkalommal már az "A" divízióban szerepelhetnek a mieink.
Kiváló kezdés után (19-8) a magyarok remek első negyedet hoztak le, majd a meccs középső szakaszában tartották a belgákat a megfelelő távolságban.
A végén még nagyot hajrázott ellenfelünk, de a pazar dobóformát mutató Markovics vezette magyar gárda megnyerte a derbit.

A negyedik játékrészben folyamatosan zárkózott a több mint tíz pontos hátrányban lévő vetélytársunk, de Allen kulcsfontosságú duplát szerzett, majd 20 másodperccel a lefújás előtt Polyák egy triplát süllyesztett el (pedig már 2 pontra zárkóztak a belgák). Mollekens azonban támadólepattanót szedett, majd két büntetőhöz jutott (egyet bedobott), azután Vlamynck, aki addig 0 pontos volt, beszórt egy demoralizáló hármast (70-69), amire Váradi Attila - 6 másodperc maradt hátra, s eggyel vezettünk - időt kért. Hoztuk fel a labdát, a belgák gyorsan faultoltak, s ők is egyből időt kértek (vissza 4 mp). Ismét faultoltak a belgák, Mollekens kipontozódott (2 mp vissza), s Váradi mester is újra időt kért. Izgalmak a köbön! Ám nem maradt idő semmire, egy ponttal nyert Magyarország!

B divíziós U20-as fiú Európa-bajnokság, bronzmérkőzés
MAGYARORSZÁG – BELGIUM 70-69 (23-14, 14-14, 18-20, 14-22), Pitesti
Magyarország: Polyák 6/6, Sinkovits, Markovics 27/9, Allen 18, Dobos 4. Csere: Kovács Á, 13/6, Simon K., Bognár K., Pongó Má. 2, Jakab, Czinger, Varga M
Belgium: Lecomte 20, Stas, Hazard 7, Mollekens 13/3, Francois 5. Csere: El Mahsini 3/3, Stevens 5, Schoepen 11/9, Pretto, Vlamynck 3/3, Henrard 2
Kipontozódott: Kovács Á., ill. Mollekens.

Az U18-asok győzelemmel zártak a csoportban

Győzelemmel zárta a csoportkört az U18-os magyar férfi kosárlabda-válogatott a Macedóniában zajló B-divíziós Európa-bajnokságon, miután egy ponttal bizonyult jobbnak Finnországnál.
Kiváló első negyedet követően a második után már ikszes volt a meccs, és maradt is a kiegyenlített csata egészen a végjátékig, amelyben mi kerekedtünk felül.

A magyarok így csoportjukban 2 győzelemmel és 2 vereséggel végeztek, a finneknek 1 sikere és 3 veresége van, ha netán nyernek az utolsó körben, ők –hacsak nem lesz totális körbeverés – mögöttünk fejezik be a csoportot.

Hétfőn a magyarok pihennek, de a csoportban játszanak a többiek. A lengyelek már csoportgyőztesként mérkőznek meg a dánokkal, a hazaiak, vagyis Macedónia pedig mai ellenfelünkkel, Finnországgal csap össze. Mivel a lengyelek mögött gyakorlatilag egyformán áll minden csapat, még nem tudni most, hogy a magyarok hányadik helyen végeznek.