Új feladatok előtt Zsivoczky Attila

2012. 09. 30.

Szeptember hónap egyik jelentős szakmai eseménye, érdekes színfoltja volt, hogy a VB és EB dobogós, olimpiai döntős Zsivoczky Attila a meghívásos versenyben rajthoz állt az utánpótlás korúak összetett bajnokságán és jó eredménnyel/7703 pont fejezte be a tízpróbát.

A fiatalok számára közvetlen élményt adó két nap után kérdezte a szám országos csúcstartóját a versenyről és a további tervekről a honlap.

„- Nagyon örültem, hogy a szeptemberi tízpróbán végre a régi formámat tudtam hozni – mondta a DSC atlétája.
- Sok olyan eredményem volt, ami már visszatükrözte a régi versenyeimet. Hosszú idő után ez volt az első olyan két nap, amikor azt éreztem, hogy megfelelő tét esetén esélyem van 8000 pont feletti teljesítményre. Ez a verseny, mondhatni helyre tette a lelkemet tízpróba ügyben. Semmi képen nem akartam befejezni egy jobb eredmény nélkül ezt az évet, vagy a pályafutásomat.

Hogyan tovább? A mindennapjaim nagyban át fognak alakulni. Elkezdtem edzősködni, a Testnevelési Egyetemen is dolgozom, mint óraadó tanár. Jövőre nem tervezem, hogy indulok tízpróbában. Van egy régi fogadásom Dömötör Balázs edzőmmel, hogy teljesíteni fogok egy 400 gátat. Erre és egyéni számokra még fogok készülni. Tízpróba csak akkor kerülhet szóba, ha az EK csapatba nagy szükség lenne rám, de remélem, erre nem kerül sor. Szerencsére több tehetséges fiatal látszik a szakágban.

Visszatekintve az eltelt évekre, a pályafutásomra, szeretném megköszönni edzőimnek, hogy mindvégig mellettem álltak: Varga Sándornak, Imre Lászlónak, Moldvai Ferencnek, Dömötör Balázsnak. Sokat segítettek az utolsó pillanatig, talán ez a tízpróba is megmutatta, hogy egy olimpia vagy Európa-bajnoki részvételnek reális esélye volt.
Köszönettel tartozom klubomnak, a Debreceni Sportcentrumnak is, hogy sérüléseim ellenére sokáig kitartottak mellettem.”

(Forrás: masz.hu)