Új győzteseket avattak a XIII. Halmay úszókupán

2012. 08. 20.

A XIII. Halmay úszókupának ezúttal is az idén 50. születésnapját ünneplő Büki Gyógyfürdő adott otthont.

A szombathelyi Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület 50 yardos (45,72 méter) amatőr úszóversenyének összes versenyszámában új győzteseket ünnepelhetett a szépszámú nézősereg. A hazai résztvevők mellett német, olasz és lengyel indulók is próbára tették úszótudásukat..

A 14 év alattiak versenye izgalmakban vetélkedett a felnőttekével. A fiúknál a szombathelyi Szuák Ákos 28,32 mp-es remek idővel győzött. A lányok döntőjébe három Jánosi kislány is bekerült, közülük Iringó - szintén nagyszerű eredményt elérve - szerezte meg a győzelmet. A lányok nagypapája, a dombóvári Pápai Lajos is elindult a versenyen és a maga 71 évével a kupatörténet legidősebb résztvevője címet is kiérdemelte.

A felnőttek versenyei, ha új csúcsokban nem is, de nagy csatákban és izgalmakban bővelkedők voltak. A hölgyek mezőnyében egy nagy visszatérésnek lehettünk szemtanúi. A szombathelyi Konczér Adrienn több év kihagyás után újra rajthoz állt és szoros csatában el is hódította a kupát. A férfiaknál Keszti Mihály 4 ezüstérem és 3 bronzérem után magabiztos versenyzéssel szerezte meg első győzelmét a Halmay Kupán. Ki kell még emelni a bronzérmes lengyel Mateusz Wisniewski teljesítményét is, aki legjobb idővel került döntőbe.

Az úszóverseny díszvendége Halmay Zoltán szülőhelyének, Magasfalunak, a szlovákiai Vysoká pri Morave községnek polgármestere, Dušan Dvoran volt, akitől a versenyzők átvehették a díjakat is. A szombathelyi olimpiai baráti kör és a szlovák falu kapcsolata példaértékű, ennek ékes bizonyítéka, hogy Dušan Dvoran úr 2011 után ismét megtisztelte a rendezvényt.

A XIII. Halmay Kupa végeredménye – felnőttek (50 yard):

Férfiak: 1.Keszti Mihály (Szombathely) 23,85, 2.Kupi Benedek (Szombathely)25,65, 3.Mateusz Wisniewski (Lengyelország) 26,06
Nők: 1.Konczér Adrienn (Szombathely)29,47, 2.Kupi Julianna (Szombathely)29,76, 3.Prugberger Sára (Szombathely) 30,53

A XIII. Halmay Kupa végeredménye – 14 év alattiak (50 yard):

Fiúk: 1.Szuák Ákos (Szombathely) 28,32, 2.Varga Krisztián (Zalakaros) 31,23, 3.Philipp Ziegenbalg (Németország) 31,48
Lányok: 1.Jánosi Iringó (Szolnok) 29,74, 2.Balogh Orsolya (Budapest) 32,50, 3.Jánosi Imola (Szolnok)32,60

(Forrás: Gál László, Fotók: Szakály Ferenc)