Újabb dobás a tatamin Rio felé

2015. 02. 09.

A magyar judoválogatott hétvégén újabb pontszerzéssel került közelebb a riói kvalifikációhoz. A szófiai European Open-viadalról ezúttal Cirjenics Miklós szállította az érmet. Bulgáriában a visszatérő Mészáros Anett és Fogasy Gergő hetedik lett. Szépen gyűlnek az olimpiai kvalifikációhoz szükséges világranglista-pontok...

A paksi Atomerőmű SE 100 kilogrammos judósa, Cirjenics Miklós pályafutásának harmadik érmét nyerte a világkupa-sorozatban, s tett egy újabb lépést a riói olimpia felé.

Az olimpiai hetedik, kétszeres felnőtt vb-ezüstérmes, Európa-bajnok, junior világ- és Európa-bajnok Breitenbach Anett - leánykori nevén Mészáros Anett - a közelmúltban tért vissza a tatamira. A sportolónő ketrecharcos kitérő utáni jó formát mutatva hetedik lett a 70 kilogrammosok között.

Mészáros Anett másfél év után indult újra judoversenyen, a Budaörsi Sport Club 27 esztendős judokája is beállt a rióra készülők sorába. A Junior Prima-díjas sportolónő a pegingi olimpián lett 7., Londonban sérüléssel, a nyolcaddöntőben fejezte be a versenyt, Rio lehet számára a harmadik ötkarikás játékok.

Fogasi Gergő a 100 kilósok közt, Cirjenics mezőnyében zárt hetedikként.

A Judoinfo szakportál beszámolója szerint Szófiában 51 ország 452 judósa lépett tatamira, a legjobban a japán küldöttség szerepelt, Magyarország a tizenhatodik helyen zárt, holtversenyben nyolc másik válogatottal.

A januári, idei első kvalifikációs tornáról különítményünk négy éremmel tért haza.

(MOB-Judoinfo, fotó: EJU, Konsztantin Andonov)