Meccslabdáról kapott ki Babos Timea, Arn Réka is búcsúzott

Újabb nagy csata, újabb vereség

2012. 08. 21.

Ezúttal Petkovictól rabolt szettet Babos Timi New Havenben.

Nem indult jól a mai nap magyar szempontból a New Haven-i tenisztornán, hiszen Szávay Ági párosban is búcsúzni kényszerült, a veterán japán Date Krummal 6-3 6-2-es vereséget szenvedtek az amerikai Lee-Waters/Moulton kettőstől.

A selejtezőből felkerült Babos Timi azzal a német Petkovic-csal (43.) játszott, akinek sérülések miatt hónapok óta ez volt az első mérkőzése, így meg lehetett volna talán fogni.
Timi meg is próbált mindent a center pályán, az első szett 6-3-as elvesztése után egy elég hektikus szettben (7 break volt) 7-5-tel egyenlített, majd a döntő szettben 1-3-as hátrányból jött vissza a magyar lány, sőt 5-4-nél Petkovic a meccsben maradásért szervált, de sajnos nem remegett meg a keze, Timi azonban nem bírta a nyomást, így végül 2 óra és 43 perc alatt 63 57 75 lett a vége.
Timi párosban még versenyben van, partnere az az amerikai Stephens, akivel korábban a junior korosztályban három Grand Slamet is nyertek.

(Forrás: mtsztenisz.hu)