Újabb pontokkal közelebb az olimpiához

2012. 03. 04.

Az olimpiai kvalifikációhoz szükséges újabb világranglista-pontokkal gyarapodva, hat szakaszt után, összetett hatodik helyen zárt a Dósa Eszter (Vitalitás SE) és Módos Gabriella (Merida Maraton Team-CST) alkotta páros az S2-es kategóriájú, Andalucia Bike Race elnevezésű spanyolországi hegyikerékpár-versenyen.

- Több mint 24,5 órát töltöttünk nyeregben, ez a hatodik helyre lett elegendő összetettben, hozzáteszem, minden nap így zártunk. Ezzel az eredményünkkel fejenként 45 világranglista-pontot szereztünk a nemzetnek, azaz összesen 90-et, közelebb kerülve így az olimpiai kvalifikációhoz. Sportágunkban május végéig van még lehetőség a londoni pontgyűjtésre – nyilatkozta az eredményhirdetés után Módos Gabriella.

A spanyolországi viadalon 436 kerekes rajtolt el, 22 ország 220 csapatából végül 158 ért sikeresen célba, hat nap alatt 450 kilométert és 11.500 méter szintkülönbséget teljesítettek a sportolók.

Az összetett versenyt férfiaknál 16 óra 33’32”-es idővel a 2010-es világbajnok Jose Antonio Hermida, és a holland bajnok, Rudi Van Houts alkotta kettős (Multivan Merida Biking Team), nőknél a Sally Bigham, Milena Landtwing (Topeak-Ergon/Centurion) páros nyerte (20:13:22), Dósa Eszter és Módos Gabriella 24 óra 36’24” alatt teljesítette a hat szakaszt.

(Forrás: Totalextrem.hu)