Újra körmendi győzelem a középiskolásoknál

2016. 03. 15.

A Magyar Olimpiai Akadémia (MOA) és a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) a Komárom – Esztergom Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület (KEM DSE) segítségével a tatai edzőtáborban rendezte a dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia 2016-os, V-VI. korcsoportos döntőjét, melyen ismét körmendi győzelem született.

Az eseményen az Olimpiai Himnusz hangjai után Győr Béla MOA-Tanácstag, játékvezető üdvözölte a megjelenteket. Bemutatta Horváth Tamást, az MDSZ Régiós Iroda vezetőjét, aki köszöntötte a verseny résztvevőit, felkészítőit és zsűrijét, majd megnyitotta a versenyt. Tompa Andor, a KEM DSE elnöke, az Olimpiai Edzőtábor nyugalmazott igazgatója a házigazdák részéről üdvözölte a vendégeket.

Ezután a játékvezető bemutatta a döntő zsűrijét.

Elnök: Martinek János kétszeres olimpiai bajnok öttusázó, vendég: Storczer Beáta, olimpiai 5. helyezett tornász;
tagok: dr. Jakabházyné Mező Mária, MOA-főtitkár, dr. Szabó Lajos, a MOA Tanács tagja, Tóth Attila, a Csanádi Olimpiai Baráti Kör vezetőségi tagja, olimpiakutató és Tarnóczi Bence, a MOB Sportigazgatóságának munkatársa.

A csapatok 9 fordulóban adtak számot a felkészültségükről, az 1996-os atlantai magyar szereplést, a magyar evezősök és súlyemelők olimpiai szereplését, valamint a MOB és MOA témaköreihez kapcsolódó kérdéseket érintve.

A körmendiek végig vezetve, sorrendben immár harmadszor nyerték meg a vetélkedőt és lettek országos bajnokok. A 2. és 3. helyen nagyon szoros verseny volt végig a váci és a monori középiskolások között.

A verseny végén a zsűri elnöke és a MOA főtitkára adta át a csapatoknak az elismeréseket. A győztes csapat meghívást kapott a MOA Nemzetközi Olimpiai Táborába július 18. és 23. között a Testnevelési Egyetem Kollégiumába. A házigazdáknak köszönhetően egyik csapat sem tért üres kézzel haza. Sőt, egy nagyon finom, igazi sportos, kiadós ebédre is vendégül látta a csapatokat és a vezetőiket a KEM DSE és az Olimpiai Edzőtábor vezetése.

Eredmények (1-3. hely):

1. helyezett: Körmend, Kölcsey Ferenc Gimnázium, 204 pont
2. helyezett: Vác, Boronkay György Műszaki SZKI, 194 pont
3. helyezett: Monor, József Attila Gimnázium és Közgazd. SZKI, 193 pont

Az országos döntő teljes végeredményét ide kattintva találja.